قیمت سهم کرمان بعد از افزایش سرمایه ( سهام طلایی )

قیمت سهم کرمان بعد از افزایش سرمایه ( سهام طلایی )

کارگزاری فارابی

تصمیمات مجمع فوق العاده سهام کرمان

مجمع افزایش سرمایه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان (سهام طلایی ) برگزارشد. در این مجمع افزایش سرمایه ۳۷۳۹ درصدی سهام کرمان از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تصویب رسید.

افزایش سرمایه کرمان
افزایش سرمایه کرمان

با توجه به اطلاعیه شرکت که در سامانه کدال آمده است ، فرآیند ثبت افزایش سرمایه سهم کرمان تا قبل از مجمع عمومی که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ می باشد، انجام میشود.

اگر در مورد مجمع شرکت های بورس و انواع مجمع در بورس اطلاعاتی ندارید و اینکه چرا شرکت ها به مجمع می روند، مقاله زیر را بخوانید.

منظور از مجمع در بورس چیست ؟محاسبه قیمت سهم بعد از مجمع


قیمت سهام کرمان بعد از افزایش سرمایه ( قیمت سهام طلایی )

همانطور که میدانید بعد از افزایش سرمایه شرکت ها قیمت سهام کرمان تغیر میکند و افرادی که در مجمع فوق العاده بودند در ازای آن حق تقدم یا سهام جایزه دریافت می کنند. افزایش سرمایه کرمان از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بوده است. به همین دلیل به سهامداران به میزان افزایش سرمایه سهام جایزه تعلق میگیرد و قیمت سهم نیز تغیر میکند.

قیمت سهم کرمان بعد از مجمع

برای محاسبه قیمت سهم کرمان بعد از مجمع افزایش سرمایه از فرمول زیر استفاده میکنیم :

قیمت سهم کرمان / (A+1 )

A  همان درصد افزایش سرمایه می باشد.

قیمت سهام کرمان بعد از افزایش سرمایه برابر است با :

(۴۸۰۴۰ ) / ( ۳۷.۳۹ + ۱ ) = ۱۲۵۱

پس قیمت هر سهم کرمان بعد از افزایش سرمایه ۱۲۵۱ ریال می باشد.

تذکر : در محاسبه بالا قیمت پایانی سهم کرمان در آخرین روز معاملاتی قبل از بسته شدن نماد مد نظر قرار گرفته شده و اعداد اعشار درنظر گرفته نشده است.

محاسبه تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه کرمان

بعد از محاسبه قیمت سهام، به محاسبه تعداد سهام جایزه کرمان میپردازیم. همانطور که دیدید قیمت سهم ۳۷۳۹ درصد کاهش پیدا کرده است . در مقابل با توجه به میزان سهامی که شما قبل از مجمع داشته اید ۳۷۳۹ درصد به تعداد سهام شما افزوده خواهد شد.

برای مثال اگر شخصی قبل از مجمع افزایش سرمایه ۸۰۰ سهام کرمان داشته باشد ، بعد از افزایش سرمایه ۲۹۹۱۲ سهام جایزه دریافت می کند و تعداد سهام جدید آن ۳۰۷۱۲ برگ سهم کرمان می باشد.

۸۰۰ + ۳۷۳۹ % = ۲۹۹۱۲

تعداد سهام جدید = ۲۹۹۱۲ + ۸۰۰ = ۳۰۷۱۲

شما هم می توانید با توجه به مثال بالا تعداد سهام جایزه خود را محاسبه کنید.

نکاتی که بعد از افزایش سرمایه باید به آن توجه کنیم !!!

 • سهام جایزه توسط کارگزاری ها به پرتفو شما اضافه میگردد. زمان آن در هر کارگزاری متفاوت می باشد و جای نگرانی ندارد.
 • سهام جایزه بلافاصله بعد از بازگشایی قابل معامله نیستند. تا فرآیند ثبت افزایش سرمایه به طور کامل انجام نشود ، امکان فروش سهام جایزه وجود ندارد.
 • دچار سردرگمی درصد های سود و زیان سهم در پرتفو خود نشوید. این محاسبات نسبت به میانگین خرید شما در قیمت های قبل از مجمع می باشد و نیاز به اصلاح دارد.
 • در صورتی که پس از بازگشایی سهم قصد فروش سهام قابل معامله خود را دارید بهتر است تعداد کمی را نگهدارید تا سهام جایزه به طور خودکار به پرتفو شما اضافه شود. یا اگر تمام سهام خود را معامله کرده باشید بعد از ثبت افزایش سرمایه درخواست تغیر کارگزار ناظر را در پلتفرم کارگزاری ثبت نمایید.

لازم است به این نکته توجه شود که در روز بازگشایی نماد کرمان قیمت صفر تابلو سهم کرمان ۱۲۵۱ ریال می باشد. اما با توجه به اینکه شرکت مجمع فوق العاده داشته است در روز بازگشایی بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می شود. یعنی ممکن است سهم کرمان با توجه به میزان عرضه و تقاضا با چندین درصد افزایش و یا کاهش قیمت مورد معامله قرار گیرد. البته این معاملات باید توسط ناظر بازار تایید شود.

تحلیل سهم کرمان ( سهام طلایی)

سهم کرمان در یک روند کانالیزه معتبر می باشد که در ماه های اخیر با یک روند نزولی همراه بوده است.

تحلیل سهم کرمان
تحلیل سهم کرمان

سهم کرمان در حال رسیدن به کف کانال بلند مدتی خود بود به مجمع افزایش سرمایه رفت. قیمت صفر تابلو معاملاتی سهم کرمان در روز بازگشایی ۱۲۵۱ ریال می باشد.

تحلیل تکنیکال سهم کرمان
تحلیل تکنیکال سهم کرمان

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در زمان بازگشایی نیز سهم در وسط کانال قرار دارد. باید منتظر بود تا ببینیم که بعد از بازگشایی میل حرکت به سمت سقف یا کف کانال بلند مدت خود را دارد. محدوده سقف و کف کانال می توانند در نقش اولین حمایت و مقاومت های سهم کرمان در نظر گرفت.

تذکر : تحلیل بالا در تایم روزانه و نمودار عملکردی می باشد. انتشار این تحلیل فقط جنبه آموزشی دارد.

همچنین در نمودار های زیر حمایت ها و مقاومت های مهم سهم کرمان در تایم فریم های ماهانه ، هفتگی و روزانه مشخص شده است.

محدوده های حمایت و مقاومت سهم کرمان
محدوده های حمایت و مقاومت سهم کرمان
محدوده های حمایت و مقاومت سهم کرمان
محدوده های حمایت و مقاومت سهم کرمان

همانطور که در تصویر دوم مشخص است ، اولین محدوده های مهم حمایت استاتیک سهم کرمان ۱۰۰۰ الی ۱۱۸۰ ریال می باشد. همچنین محدوده ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ ریال مهم ترین مقاومت سهم کرمان می باشد که مربوط به تایم فریم هفتگی می باشد.

تذکر :  نمودار ها در حالت بدون تعدیل می باشد. انتشار این تحلیل فقط جنبه آموزشی دارد و مبنای معاملات قرار نگیرد.

تحلیل سهام کرمان را می توانید در مطب زیر مشاهده کنید.

تحلیل سهم کرمان (سهام طلایی) در ۲۵ تیر ۱۴۰۰

 

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۲۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ممنون واقعا کامل بود

  پاسخ
 • یعنی الان ما سود کردیم یا نه در پرتفو یک درصد مثبت زیاد خورده

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. درحال حاظر شما نه سود کردید نه ضرر. بعد از بازگشایی اگر سهم با درصد های مثبت باز بشه نسبت سود میکنید و اگر روند نزولی داشته باشه ضرر می کنید.

   پاسخ
 • این سهم کرمان همون سهام طلایی هست یعنی ؟

  پاسخ
 • زهرا سادات کشفی
  خرداد 25, 1400 02:46

  سلام در سال ۹۲من ۴۸۷سهم از سهام طلایی کرمان داشتم وچون تهران نیستم دیگه مراجعه نکردم الان مطلب تو این صفحه را خوندم ومجمع سالیانه شما وجایزه آن سهام طلایی واضافه شدن به پرتفوی من، ممکنه راهنمایی ام کنیدسهام من در بورس به چه صورت هست ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام برای من ۳۰ سال پیش سهام خریدن تا الان سراغش نیومدم اون زمان ۱۰۰سهم داشتم الان شده ۲۹هزارتا،قیمت هرسهم الان چقدره،چطور باید محاسبه کنم من زیاد ازبورس اطلاعی ندارم

  پاسخ
 • بختیاری
  مرداد 18, 1400 14:13

  سلام وقتتون بخیر، من قبلا یعنی حدود ۲۰سال پیش هر چند وقت یکبار سود سهام کرمان رو میگرفتم، بعد مدتی واریز نشد و پیگیری کردم بانک شماره حسابهارو عوض کرده بود و به علت مسائلی دیگه پیگیر وضعیت سود سهام نشدم، حالا میخواستم ببینم شما اطلاعی در مورد اینکه سود این مدت چی میشه و کلا اصلا سود سهام تو این مدت توزیع شده بین سهام دارها یا نه دارید؟ اصلا چطوری سود سهام رو باید دریافت کنیم؟

  پاسخ
  • بهتره با امور سهام شرکت تماس بگیرید در رابطه با سود سهام سال های گذشته

   پاسخ
 • سلام
  من سال ۷۵ . ۲۰۰ سهم طلایی داشتم و تا الان دیگه پیگیر نبودم
  میشه الان توضیح بدین که الان سرمایه من حدود چقدر میشه
  چون زیاد از بورس خبر ندارم

  پاسخ
 • سلام
  من سال ۷۵ . ۲۰۰ سهم طلایی داشتم و تا الان دیگه پیگیر نبودم
  میشه الان توضیح بدین که الان سرمایه من حدود چقدر میشه
  چون زیاد از بورس خبر ندارم و میخوام اطلاع داشته باشم

  پاسخ
 • افسانه محمودزاده
  آذر 18, 1400 11:37

  سلام سود سهام کرمان را ازچه بانکی باید دریافت کرد سهام جایزه کی تو پرتفوی میشینه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پرداخت سود نقدی کرمان از بهمن ماه انجام میشه اما باید شماره حساب خودتون رو برای شزکت فکس کنید

   پاسخ
 • سلام من ٩٠٠٠٠٠ هزارتا سهام کرمان دارم تاریخ ۵ شهریور خریدم یه مجمع قرار بود برج ٩ برگزار شه کنسل شده مثل اینکه ۶ دی باز قراره مجمع برگزار کنن نمیدونم چیه فک کنم زده تصویب صورت مالی بعد تایمش میخوره به پرداخت سود نقدی هرسال . چک کردم هرسال این تایم یه مقدار سود نقدی میدن خواستم بدونم شامل سهم ای منم میشه یا نه . هر جا پیگیری میکنم متوجه نمیشم داستانشو

  پاسخ
  • از زمانی که سهم را میخرید به بعد از آن اگر مجمع تقسیم سودی برگزار شود و تا زمان مجمع شما سهامدار آن شرکت باشید به شما سود تعلق خواهد گرفت.

   پاسخ
 • موسی احمدی دخت
  فروردین 26, 1401 01:53

  سلام درزمان تاسیس شرکت من ۵۰۰ سهم خریداری کردم ودرسال ۱۴۰۰ که افزایش سرمایه دادید سهامم شده ۱۴۶۹۴۲ سهم وسه سال اول تاسیس شرکت به من سودداده شد بعدازان من هیچ سودی دریافت نکردم سود این چند سال چی شده وچرا شرکت سود سالانه پرداخت نمیکندشماره حساب وشماره شبای بانکی را هم بامراجعه حضوری به شرکت دادم لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم سود بیست چند سال گذشته را دریافت کنم

  پاسخ
 • محمدرضاافلاطونیان
  مرداد 12, 1401 14:06

  هرکاردلشون میخواهد میکنند کسی هم پاسخگو نیست بنده چند نوبت اعتراض داشتم که محاسبه سهم بنده اشتباه محاسبه شده زیرا درمقایسه با اشنایان نسبت را بدست اوردم بنده ازابتدا ۲۱۰۰۰ سهم درسهام طلائی با یک ۲۰۰۰۰۰۰۰ریال ویک ۱۰۰۰۰۰۰ریال که وقتی دربورس رفته بایستی ضریب ۲۹۰داشته باشدیعنی معادل ۶۰۹۰۰۰۰سهم درحالیکه دقیق نمیدوم تقریبا ۵۱۰۰۰۰۰تا ۵۴۰۰۰۰۰ است چندبار ازهمین ایمیل درخواست اصلاح کردم انگار نه انگار وحتی پاسخی برایم نیامد احساس بدی دارم وکی به کیه وقطعا سواستفاده هایی میشود لطفا بررسی فرمایید واطلاع دهید.سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up