تحلیل سهم کرمان (سهام طلایی) در ۲۵ تیر ۱۴۰۰

تحلیل سهم کرمان (سهام طلایی) در ۲۵ تیر ۱۴۰۰

کارگزاری فارابی

تحلیل سهم کرمان

سهم کرمان بعد از برگزاری مجمع افزایش سرمایه در قیمت ۱۲۱۴ ریال کشف قیمت شد. در مقاله محاسبه قیمت سهام کرمان بعد از افزایش سرمایه، به محدوده  ۱۰۰۰ الی ۱۱۸۰ ریال به عنوان اولین محدوده حمایتی سهم کرمان اشاره کرده بودیم. بعد از واکنشی که نماد به این محدوده داشت ، این حمایت شکسته شد و روند تا ۹۰۰ ریال هم ادامه داشت و در این مخدوده حمایت شد و در ادامه حمایت  ۱۰۰۰ الی ۱۱۸۰ ریال را مجدد پس گرفت.

به ادامه تحلیل سهم کرمان میپردازیم:

کانال هفتگی سهم کرمان

سهم کرمان در ادامه روند نزولی گذشته خود، قبل از رسیدن به محدوده کف کانال صعودی بلند مدت یک حرکت بازگشتی داشته است. درحال حاضر نیز توانسته از خط میانه کانال نیز عبور کند.

کانال هفتگی سهم کرمان
کانال هفتگی سهم کرمان

در صورتی که سهم کرمان حمایت خط میانی کانال صعودی بلند مدت خود را از دست ندهد،بعد از انجام پولبک به خط میانی انتظار روند صعودی کرمان تا محدوده سقف کانال را خواهیم داشت. در صورت شکست این سقف نیز میتواند وارد کانال هم فاصله بعدی خود شود.

کانال هفتگی سهم کرمان
کانال هفتگی سهم کرمان

توضیحات: کانال ها در نمودار عملکردی و تایم فرم هفتگی رسم شده است. خطوط سبز رنگ کانال اصلی و خطوط آبی نشان دهنده خط میانی کانال ها می باشد.

اما میتوان کانال نزولی زیر را نیز برای سهم کرمان در نظر گرفت. کرمان در هفته گذشته با سقف این کانال برخورد داشته و نتوانسته عبور کند و یک کندل داجی را در تایم فریم هفتگی ایجاد کرده است.

کانال نزولی کرمان
کانال نزولی کرمان

با ترکیب این دو کانال میتوانیم نتیجه بگیریم در صورتی که حمایت خط میانی کانال صعودی از دست نرود، در هفته های آینده با شکست کانال نزولی میتوانیم شاهد رشد نماد کرمان تا محدوده سقف کانال صعودی باشیم. و اگر حمایت خط میانی کانال بلند مدت صعودی از دست برود شاید شاهد حرکت نزولی کرمان تا کف کانال صعودی و نزولی بلند مدت باشیم.

کرمان در چنگال اندروز

اگر روند میان مدت کرمان را در قالب چنگال اندروز زیر نیز در نظر بگیریم به نتیجه یکسانی میرسیم. کرمان موفق شده است که خط میانی چنگال را شکست دهد. در اینجا هم امکان پولبک به خط میانی و شروع حرکت صعودی را میتوان انتظار داشت.

کرمان در چنگال اندروز
کرمان در چنگال اندروز

خط میانی چنگال اندروز نقش حمایت را در نماد کرمان دارد. میتوان از این خط به عنوان حد ضرر کوتاه مدت نیز استفاده کرد.

بررسی روند میان مدت سهم کرمان

نماد کرمان با رسیدن به محدوده حمایتی مهم۸۰۰ الی ۹۰۰ ریال در تایم فریم هفتگی مورد حمایت بازار قرار گرفت و از همین محدوده حرکت صعودی خود را شروع کرد. در حال حاضر نیز به محدوده سقف قبلی خود رسیده است .در صورتی که بتواند این محدوده را شکست دهد میتوان انتظار روند صعودی را در نماد کرمان داشته باشیم. همچنین محدوده حمایتی۸۰۰ الی ۹۰۰ ریال بسیار حائز اهمیت میباشد و در صورت از دست رفتن این حمایت ،کرمان به روند نزولی بلند مدت خود ادامه خواهد داد. از همین جهت این محدوده را به عنوان حد ضرر میان مدت و بلند مدت سهم کرمان در نظر میگیریم.

روند میان مدت سهم کرمان
روند میان مدت سهم کرمان

در سیستم معاملاتی ایچیموکو هم در تایم فریم هفتگی ابر کومو صعودی توسط قیمت شکسته شده است. با رسیدن سهم کرمان به محدوده حمایتی و گپ ایجاد شده بین تنکانسن و کیجونسن شاهد حرکت صعودی بوده‌ایم. انتظار داریم این روند تا کیجونسن ادامه یابد و در صورت شکست و شکل گیری کراس صعودی موفق تنکانسن و کیحونسن بتواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد. در اینجا هم شکست تنکانسن را حد ضرر کوتاه مدت و شکست حمایت ۸۰۰ الی ۹۰۰ ریال را حد ضرر میان مدت و بلند مدت در نظر میگیریم.

اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشیم شکسته شدن سطح مهم ۱۳۹۶ ریال در تایم فریم هفتگی می باشد. این سطح در روند فعلی کرمان محدوده ی مهمی به شمار میامده که شکسته شده و ممکن است روند صعودی که شکل گرفته پولبک به این سطح باشد. سهم کرمان در حال حاضر به این محدوده رسیده و در صورتی که نتواند از آن عبور کند احتمالا ادامه اصلاح را داشته باشیم. درصورت شکست سطح ۱۳۹۶ ریال ،محدوده ۱۷۵۶ نیز سطح مهمی میباشد که با شکست آن به ادامه روند صعودی امیدوار میمانیم.

حمایت ها و مقاومت های هفتگی کرمان

سهم کرمان بین دو محدوده مهم ۱۲۶۰ الی ۱۴۶۰ ریال قرار داد. در صورتی که حمایت ۱۲۶۰ ریال از دست برود در ۱۲۰۰ ریال هم میتوانیم انتظار حمایت را داشته باشیم. حمایت بعدی در محدوده ۱۰۸۰ الی ۱۱۲۰ ریال و سطح روانی ۱۰۰۰ ریال می باشد. اما اصلی ترین حمایت نماد کرمان در محدوده ۸۰۰ الی ۹۰۰ ریال قرار دارد که همانطور که قبلا هم اشاره شد این محدوده را به عنوان حد ضرر میان مدت کرمان در نظر میگیریم.

حمایت ها و مقاومت های هفتگی کرمان
حمایت ها و مقاومت های هفتگی کرمان

اگر کرمان مقاومت ۱۴۶۰ ریال را شکست دهد مقاومت های بعدی نماد کرمان به ترتیب زیر خواهد بود :

محدوده ۱۶۶۰ الی ۱۸۲۰ ریال

محدوده ۲۰۰۰ الی ۲۰۸۰ ریال

محدوده ۲۲۵۰ الی ۲۶۳۰ ریال

و محدوده مقاومتی بعدی  کرمان نیز در ۳۲۵۰ الی ۳۵۰۰ ریال قرار داد.

تحلیل روند کرمان در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه کرمان توانسته از ابر کومو نزولی خودش عبور کند. اما با برخورد به ناحیه مقاومتی ۱۲۶۰ الی ۱۴۶۰ ریال شاهد ضعف در روند هستیم. در صورتی که حمایت تنکانسن از دست برود احتمال ادامه اصلاح تا کیجونسن و Span B ابرکومو وجود خواهد داشت.

تحلیل روند کرمان در تایم فریم روزانه
تحلیل روند کرمان در تایم فریم روزانه

 

بعد از آن در صورت حمایت در این محدوده می تواند ادامه حرکت صعودی خود را داشته باشد.اما در صورت شکست این محدوده و ورود قیمت به ابرکومو ،حمایت بعدی کف ابر کومو میباشد که در حوالی محدوده حمایتی ۱۰۸۰ الی ۱۱۲۰ ریال میباشد.

 

روند روزانه کرمان در ایچیموکو
روند روزانه کرمان در ایچیموکو

 

اگر سوال یا اشکالی در مورد تحلیل ارائه شده دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

تحلیل کوتاه نماد کرمان

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up