تحلیل تکنیکال فاذر در میان مدت- آپدیت ۳۱ مرداد۱۴۰۲

تحلیل تکنیکال فاذر در میان مدت- آپدیت ۳۱ مرداد۱۴۰۲

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال فاذر – فاذر آب

نمودار عملکردی سهم فاذر را در تایم فریم هفتگی در سیستم معاملاتی ایچیموکو مشاهده میکنید. فاذر در حال حاضر در محدوده کف ابر کومو در حال نوسان میباشد که حمایتی مهمی برای سهم فاذر میباشد. در صورتی که سهم بتواند در همین محدوده ها حمایت شود و حرکت صعودی خود را شروع کند میتواند تا حوالی محدوده سقف ابر کومو حرکت کند. البته در این مسیر با مقاومت هایی نیز رو به رو خواهد شد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال فاذر
تحلیل تکنیکال فاذر

اگر محدوده کف ابر شکسته شود ممکن است فاذر در حوالی محدوده ۱۱۵۰ الی ۱۲۷۰ ریال حمایت شود و مجدد برای شکست و نفوذ به ابر کومو تلاش کند. اما در صورتی که این ناحیه به سمت پایین شکسته شود و از ناحیه حمایت روانی ۱۰۰۰ ریال هم بگذرد، احتمال ادامه حرکت نزولی سهم فاذر تا محدوده ۶۵۰ الی ۸۰۰ ریال وجود دارد.

 

تصویر زیر روند کانالیزه فاذر را در تایم هفتگی نشان میدهد. هم اکنون فاذر در ناحیه حمایتی کف کانال هم فاصله بلند مدت خود در حال نوسان میباشد.

کانال تکنیکال فاذر
کانال تکنیکال فاذر

حمایت ها و مقاومت های میان مدت فاذر

مهم ترین محدوده حمایتی سهم فاذر در میان مدت محدوده ۱۱۵۰ الی ۱۲۷۰ ریال میباشد. شکست این محدوده را میتوانید به عنوان حد ضرر خود قرار دهید.

تحلیل تکنیکال فاذر
تحلیل تکنیکال فاذر

اولین محدوده مقاومتی فاذر هم در ۱۴۳۰ الی ۱۴۷۰ ریال قرار دارد که در ۶ ماه گذشته چندین مرتبه به آن حمله کرده اما هنوز موفق به شکست آن نشده است.

در صورتی که فاذر بتواند این ناحیه مقاومتی را شکست دهد، مقاومت های میان مدت بعدی آن به ترتیب عبارتند از :

محدوده ۱۶۰۰ الی ۱۷۰۰ ریال

محدوده ۱۸۰۰ ریال

محدوده ۲۰۰۰ الی ۲۱۵۰ ریال

و محدوده ۲۴۰۰ ریال مقاومت بعدی روند میان مدت سهم فاذر میباشد.

البته پیش بینی میکنیم که اگر فاذر موفق به شکست ناحیه مقاومتی اول بشود، با رسیدن به ناحیه ۱۶۰۰ الی ۱۸۰۰ ریال دچار اصلاح یا توقف حرکت بشود . ار همین جهت اگر در این ناحیه شاهد الگو های برگشتی بودید میتوانید برای خروج موقت یا سیو سود تصمیم گیری کنید.

در تصویر زیر نیز نمودار فاذر را در تایم فریم روزانه مشاهده میکنید.

تکنیکال فاذر روزانه
تکنیکال فاذر روزانه

در این نمودار نوسانات و حرکت رنج فاذر در ماه های گذشته به خوبی مشخص است.

آپدیت تحلیل فاذر در ۳۱ مرداد

پس از رشد قیمتی که سهم فاذر تا حوالی قیمت ۳۲۰ تومان داشت همگام با بازار شروع به اصلاح کرده که تا کنون ادامه دارد. در تایم فریم هفتگی اولین ناحیه حمایتی معتبری که فاذر دارد بین ۱۵۰ الی ۱۷۰ تومان میباشد که در حال حاضر نیز در این محدوده قرار دارد.

تحلیل فاذر
سطح حمایتی بعدی سهم فاذر نیز در محدوده ۱۱۲ الی ۱۲۶ تومان قرار دارد.

تحلیل فاذر

در تایم فریم روزانه فاذر نکته قابل توجهی وجود ندارد و به جز نواحی هفتگی که اشاره شد ممکن است در حوالی قیمت ۱۴۰ تومان شاهد تقاضا یا حمایت خریداران باشیم که به اندازه نواحی هفتگی معتبر نیست.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up