تحلیل شاخص کل در هفته آینده ۸ خرداد ۱۴۰۰

تحلیل شاخص کل در هفته آینده ۸ خرداد ۱۴۰۰

روند بورس در هفته های گذشته

با سلام خدمت همه کاربران و همراهان عزیز سایت آموزش بورس ، بعد از گذشت سه هفته با آپدیت تحلیل شاخص کل بورس در خدمت شما هستیم.

در تحلیل گذشته شاخص کل به این موضوع اشاره کرده بودیم که انتظار حرکت صعودی را در طول یک ماه نداشتیم و روند نوسانی را در زیر ابر کومو پیش بینی کرده بودیم. متاسفانه درطول این مدت محدوده حمایتی ۱۱۳۰۰۰۰ الی ۱۱۳۵۰۰۰ را که کف حمایتی مهمی در شاخص کل بود، از دست دادیم. در حال حاظر شاخص به محدوده حمایتی ۱۰۹۴۰۰۰ الی ۱۰۹۹۵۵۰ واحد واکنش نشان داده و یک برگشت در بازار را شاهد هستیم. البته این برگشت میتواند صرفا یک پولبک به حمایت شکسته شده اخیر باشد. برای همین بهتر است کمی منتظر بمانیم تا این موضوع مشخص شود.

از طرفی متاسفانه حمایت مهم کف ابر کومو در شاخص کل را در تایم فریم هفتگی از دست داده ایم و این موضوع میتواند کمی نگران کننده باشد. قصد ایجاد موج منفی را نداریم ، اما با این اتفاق رسیدن شاخص به محدوده های پایین تر از یک میلیون میتواند یکی از سنارویوهای احتمالی باشد که به عنوان یک سرمایه گذار باید در نظر بگیریم.

حمایت مهم کف ابر کومو در شاخص کل

حمایت مهم کف ابر کومو در شاخص کل

همچنین احتمال میدهیم که از نظر زمانی شاخص کل تا مهر ماه پیش رو در صورتی که حرکت مثبتی را شروع کند، حداکثر تا محدوده ۱۵۰۰۰۰۰ الی ۱۷۰۰۰۰۰ میتواند رشد کند و در این فاصله امکان رسیدن به سقف ۱۸۰۰۰۰۰ بعید می باشد.

البته این دو موضوع را فقط به عنوان احتمال در نظر میگیریم و در تحلیل های هفتگی مجدد به بررسی رفتار شاخص خواهیم پرداخت. در صورتی که این احتمالات بی اعتبار شود در تحلیل های آینده اعلام خواهیم کرد.

حمایت ها و مقاومت های شاخص در هفته آینده

همانطور که گفتیم شاخص کل به حمایت ۱۰۹۹۵۵۰ واحد برخورد کرده و بعد از واکنش مثبت در حال برگشت می باشد. این برگشت را فعلا پولبک به کف ۱۱۳۰۰۰۰ واحد در نظر میگیریم. البته در بین راه مقاومت ۱۱۲۰۴۴۱ واحد را نیز در پیش دارد.

محدوده های prz شاخص کل

محدوده های prz شاخص کل

حمایت شاخص کل در هفته اینده

محدوده ۱۰۹۴۰۰۰ الی ۱۰۹۹۵۵۰ واحد اولین محدوده حمایتی شاخص کل در هفته اینده می باشد. در صورت شکست این حمایت محدوده ۱۰۲۵۰۰۰ الی ۱۰۵۱۰۰۰ میتواند هدف نزولی شاخص باشد . البته در ۱۰۷۸۰۰۰ هم یک حمایت داریم که امکان واکنش وجود دارد .

مقاومت بعدی شاخص کل در هفته اینده

اگر برگشتی که در بازار شکل گرفته پولبک نباشد و روند شاخص بتواند حمایت ۱۱۳۰۰۰۰ الی ۱۱۳۵۰۰۰ را مجدد پس بگیرد و تثبیت کند، ۱۱۴۱۳۳۳ الی ۱۱۵۰۰۰۰ واحد مقاومت بعدی شاخص می باشد. همچنین بعد از آن محدوده مقاومتی ۱۱۶۲۰۰۰ الی ۱۱۶۸۰۰۰ را در پیش دارد .

کانال بلند مدت و کوتاه مدت شاخص کل

در تحلیل های قبلی دو کانال بلند مدت و کوتاه مدت را برای شاخص کل در نظر گرفته بودیم. در ادامه به رفتار کانالیزه شاخص میپردازیم.

کانال کوتاه مدت شاخص کل

شاخص کف کانال صعودی کوتاه مدت خود را شکست داد و وارد کانال هم فاصله ی دیگری شد.

کانال کوتاه مدت شاخص کل

کانال کوتاه مدت شاخص کل

شاخص کل به محدوده خط میانی کانال دوم رسیده و واکنش مثبت نشان داده است. هنوز خط میانی شکسته نشده است و امکان دارد بخواهد مجدد به سمت سقف کانال حرکت کند. در صورتی که این حمایت نیز شکسته شود امکان حرکت نزولی تا کف کانال می باشد.محدوده های کف و سقف کانال را به عنوان حمایت ها و مقاومت های داینامیک شاخص در نظر میگیریم.

کانال بلند مدت شاخص کل

شاخص کل خط میانی کانال بلند مدت را به سمت پایین شکست داده است و به سمت کف کانال در حال حرکت می باشد.

کانال بلند مدت شاخص کل

کانال بلند مدت شاخص کل

با ترکیب کانال بلند مدت و کوتاه مدت شاخص ،سعی میکنیم ناحیه prz مقاومتی را به دست آوریم.

کانال بلند مدت و کوتاه مدت شاخص

کانال بلند مدت و کوتاه مدت شاخص

باکس قرمز مشخص شده ناحیه تجمع خط میانی کانال بلند مدت با کانال کوتاه مدت شاخص را نشان می دهد. انتظار میرود شاخص کل بورس در این محدوده واکنش منفی داشته باشد.

خطوط روند نزولی در شاخص کل

در نمودار زیر سه خط روند را ملاحضه می فرمایید. خط قرمز رنگ، خط روند نزولی بلند مدت شاخص کل می باشد. شاخص یک مرتبه اقدام به شکست آن کرده اما موفق نشده است. این خط روند نزولی همچنان نقش مقاومت داینامیک را برای شاخص در ادامه روند خواهد داشت.

خطوط روند نزولی در شاخص کل

خطوط روند نزولی در شاخص کل

دو خط روند نارنجی رنگ نیز از برخورد نقاط مهم اجزای ایچی موکو تشکیل شده است که واکنش های روند را نسبت به آن را میبینید. این خطوط نیز نقش حمایت و مقاومت دارند.

تحلیل زمانی شاخص کل

محدوده های زمانی که شاخص در روند اخیر به آنها واکنش داده و در ادامه نیز در پیش دارد را در نمودار زیر مشخص کرده ایم.

تحلیل زمانی شاخص کل

تحلیل زمانی شاخص کل

توجه : در ناحیه آینده احتمال دارد مناطق ریورس دیگری نیز باشد که الان امکان رسم آنها وجود ندارد. همچنین این ناحیه ها بر اساس دیتای امروز مشخص شده و احتمال جابه جایی دو سه روزه تقویمی وجود دارد.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست