تحلیل شاخص کل بورس در نیمه دوم تیر ماه ۱۴۰۰

تحلیل شاخص کل بورس در نیمه دوم تیر ماه ۱۴۰۰

تحلیل هفتگی شاخص کل بورس

شاخص کل در هفته گذشته توانست به داخل ابر کومو نفوذ کند. در هفته آینده باید منتظر بمانیم آیا این حرکت شاخص کل ادامه دار خواهد بود یا اینکه صرفاً یک پولبک به کومو بوده و ادامه روند نزولی را خواهیم داشت! در صورتی  که شاخص کل که بتواند کندل هفته بعد را مثبت ثبت نماید، می توان گفت مقاومت span b شکسته شده است. البته مقاومت کیجونسن را نیز در هفته آینده پیش روی شاخص کل خواهیم داشت.

تحلیل هفتگی شاخص کل بورس

تحلیل هفتگی شاخص کل بورس

همچنان محدوده ۱۲۹۸۲۰۰ الی ۱۳۱۵۴۸۰ واحد، یک ناحیه مقاومتی مهم در تایم فریم هفتگی می باشد.

روند شاخص کل بورس در هفته آینده

در هفته گذشته شاهد شکست ابر کومو نزولی ، در روند روزانه شاخص بوده ایم. با ادامه روند صعودی که شاخص بعد از شکست آن داشته است، این شکست را تایید کرده است. اما امکان برگشت و اصلاح جزئی به سمت کومو نیز وجود دارد.

روند شاخص کل بورس در هفته آینده

روند شاخص کل بورس در هفته آینده

 

حمایت و مقاومت های شاخص کل

محدوده۱۲۵۲۰۰۰ الی ۱۲۶۳۰۰۰ یکی از ناحیه های مقاومت شاخص کل می باشد که در تحلیل هفته گذشته اشاره داشتیم که با رسیدن شاخص به این محدوده امکان اصلاح یا استراحت موقت را خواهیم داشت. شاخص کل در روز چهارشنبه به به این محدوده رسیده است و باید ببینیم در هفته آینده چه واکنشی را نسبت به این سطح خواهد داشت .

حمایت و مقاومت های شاخص کل

حمایت و مقاومت های شاخص کل

محدوده های  ۱۲۲۱۰۰۰ ، ۱۲۳۰۰۰۰ ، ۱۲۴۰۰۰۰ ، مقاومتهای روزانه شاخص کل در هفته گذشته بودند که هر کدام از آنها در هفته پیش رو نقش حمایتی را در شاخص کل دارند. اما مهم ترین ناحیه حمایتی شاخص کل در روند کوتاه مدت ، محدوده ۱۲۰۳۵۰۰ الی ۱۲۰۸۷۰۰ خواهد بود که میتوانیم به عنوان حد ضرر در نظر بگیریم.

مقاومت های شاخص کل در هفته آینده

همانطور که گفتیم در حال حاضر شاخص در محدوده مقاومتی۱۲۵۲۰۰۰ الی ۱۲۶۳۰۰۰ میباشد که منتظر نحوه واکنش بازار به این محدوده در هفته آینده می باشیم. در صورتی که بتواند این ناحیه را شکست دهد،  ناحیه مقاومتی مهم دیگری را در تایم فریم روزانه بین محدوده ۱۲۸۵۵۰۰ و ۱۲۹۱۷۹۰ واحد داریم که در نزدیکی مقاومت هفتگی۱۲۹۸۲۰۰ الی ۱۳۱۵۴۸۰ می باشد.

اگر شاخص کل بتواند از این ناحیه مقاومتی عبور کند ناحیه ۱۳۳۳۰۰۰ الی ۱۳۴۰۰۰۰ واحد مقاومت بعدی خواهد بود.

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

شاخص در حال نزدیک شدن به سقف کانال نزولی بلند مدت خود می باشد که در حوالی مقاومت ۱۲۶۳۰۰۰ واحد نیز می باشد.

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

تحوه واکنش شاخص به این محدوده بسیار مهم خواهد بود.

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

کانال صعودی میان مدت شاخص کل را نیز در تصویر زیر مشاهده میکنید که شاخص کل از خط میانه کانال عبور کرده است و در حال حرکت به سمت سقف کانال می باشد.

کانال بلند مدت و میان مدت شاخص کل

با توجه به معاملات متعادلی که در هفته های گذشته در بازار شاهد بودیم و با توجه به رسیدن شاخص به ناحیه های مقاومتی،در صورتی که بازار بخواهد حرکت اصلاحی را آغاز کند طبیعی بوده و در حال حاضر انتظار اصلاح عمیق را نخواهیم داشت. میتوان شکست محدوده ۱۲۰۰۰۰۰ واحد را به عنوان حدضرر برای سرمایه گذاران میان مدت و کوتاه مدت در نظر گرفت ، زیرا تا محدوده ۱۳۰۰۰۰۰ پس گرفته نشود روند میان مدت ما همچنان نزولی خواهد بود و بهتر است به عنوان سرمایه گذار این موضوع را نیز در گوشه ذهن خود در نظر داشته باشیم.

آپدیت تحلیل شاخص کل در نیمه دوم تیر ماه ۱۴۰۰

 ۱۴۰۰/۰۴/۱۷

طبق انتظاری که داشتیم شاخص در محدوده مقاومتی۱۲۵۲۰۰۰ الی ۱۲۶۳۰۰۰ یک استراحت کوتاه انجام داده و مجدد حرکت خودش  را تا ناحیه مقاومتی ۱۲۸۵۵۰۰ و ۱۲۹۱۷۹۰ واحد ادامه داده است.

شاخص کل

همچنان مقاومت هفتگی۱۲۹۸۲۰۰ الی ۱۳۱۵۴۸۰ مهم ترین سد پیش روی بازار میباشد که منتظر شکست آن هستیم و با شکست آن میتوان روند میان مدت را نیز صعودی در نظر گرفت و با خیال راحت تری در بازار ماند.

اما همانطور که مشاهده شد بازار اصلاح کمی را انجام داد و حتی از انتظار ما نیز کم تر بود. برای همین با توجه به مقاومت مهم پیش رو اگر شاخص در روزهای آینده یک اصلاح جزئی تا محدوده ۱۲۵۰۰۰۰ داشته باشد یا یک روند رنج را تشکیل دهد، دور از انتظار نیست.

از طرفی شاخص کل سقف کانال هم فاصله دوم خود را نیز شکست داده که احتمال پولبک به این ناحیه نیز وجود دارد.

کانال بلندمدت نزولی

این ناحیه میتواند تا خط میانی کانال صعودی کوتاه مدت نیز ادامه داشته باشد که در همان حوالی ۱۲۵۰۰۰۰ واحد می باشد.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست