تحلیل شاخص کل بورس در تیر ۱۴۰۰

تحلیل شاخص کل بورس در تیر ۱۴۰۰

کارگزاری فارابی

تحلیل شاخص کل بورس در هفته دوم تیر۱۴۰۰

شاخص کل بورس در حال یک نوسان مثبت می باشد. شاخص با شکست مقاومت های پیش روی خود میتواند این روند را در میان مدت نیز ادامه دهد.

تحلیل هفتگی شاخص کل بورس

در ادامه تحلیل گذشته شاخص کل بورس که در سایت آموزش بورس منتشر کرده بودیم، ادامه حرکت شاخص کل را در روزهای آینده بررسی می کنیم.

در تحلیل گذشته اشاره کردیم که در تایم فریم هفتگی ما شاهد یک برگشت در بازار هستیم که فعلا پولبک به ناحیه ابر کومو در نظر می گیریم.  همچنین در تایم فریم هفتگی تا زمانی که از محدوده ۱۳۰۰۰۰۰ عبور نکنیم ، همچنان روند کلی نزولی می باشد. این محدوده مقاومتی را از ۱۲۹۸۲۰۰ الی ۱۳۱۵۴۸۰ واحد در نظر می گیریم.

تحلیل شاخص کل بورس
تحلیل شاخص کل بورس

اگر شاخص کل بتوانند این محدوده را شکست دهد و مجدد به سمت کف ابرکومو برنگردد، میتوان انتظار داشت که در میان مدت روند صعودی در بازار بورس داشته باشیم که تا محدوده ۱۵۰۰۰۰۰ واحد نیز میتواند ادامه داشته باشد.

تحلیل روزانه شاخص کل بورس

در تایم فریم روزانه بعد از کف سازی و بازار نوسانی که در ناحیه ۱۱۴۱۰۰۰ الی ۱۱۶۲۰۰۰ واحد داشته‌ایم، با یک حرکت صعودی شاخص وارد ابرکومو شده است. باید ببینیم می تواند در هفته آینده از ناحیه ابر کومو عبورکند یا خیر. همچنین شاهد سوئیچ ابر کومو نزولی به صعودی در تایم روزانه نیز می باشیم.

تحلیل روزانه شاخص کل بورس
تحلیل روزانه شاخص کل بورس

ناحیه ابر کومو و span b میتواند در روزهای آینده نقش مقاومتی برای شاخص کل داشته باشند.

حمایت ها و مقاومت های شاخص کل بورس در هفته آینده

شاخص کل در روزهای گذشته از دو مقاومت بسیار مهم روزانه خود عبور کرده است. مقاومت های ۱۱۸۰۵۰۰ الی ۱۱۸۴۰۰۰ و مقاومت ۱۲۰۳۵۰۰ الی ۱۲۰۸۷۰۰ واحد که در صورت حرکت نزولی شاخص کل هر دو محدوده نقش حمایتی خواهند داشت. البته تثبیت شاخص کل در بالای محدوده ۱۲۰۰۰۰۰ واحد به معنی تائید روند صعودی در کوتاه مدت می باشد.

مقاومت های شاخص کل بورس در هفته آینده
مقاومت های شاخص کل بورس در هفته آینده

شاخص کل با مقاومت های روزانه ۱۲۲۱۰۰۰ ، ۱۲۳۰۰۰۰ ، ۱۲۴۰۰۰۰ و محدوده ۱۲۵۲۰۰۰ الی ۱۲۶۳۰۰۰ را خواهیم داشت. انتظار داریم در صورتی که شاخص مقاومت های اول خود را شکست دهد در ناحیه ۱۲۵۲۰۰۰ الی ۱۲۶۳۰۰۰ کمی استراحت داشته باشد. البته اگر فشار تقاضا در بازار زیاد باشد احتمال شکست این ناحیه نیز وجود دارد.

همچنین ناحیه مقاومتی مهم دیگری را در تایم فریم روزانه بین محدوده ۱۲۸۵۵۰۰ و ۱۲۹۱۷۹۰ واحد داریم که در نزدیکی مقاومت هفتگی ۱۳۰۰۰۰۰ می باشد.

کانال های صعودی و نزولی شاخص کل

شاخص کل موفق شده است مجدد به کانال صعودی کوتاه مدت خود بازگردد. این اتفاق می‌تواند نوید یک صعود هرچند کوتاه را به ما بدهد. محدوده کف کانال حمایت داینامیک، خط میانی و سقف کانال هم نقش مقاومتی را برای ما خواهند داشت.

کانال های صعودی و نزولی شاخص کل
کانال های صعودی و نزولی شاخص کل

 

در کانال نزولی بلند مدت شاخص کل که در تحلیل گذشته نیز اشاره به شکست خط میانی آن داشتیم؛ بعد از انجام پولبک به خط میانی شاهد حرکت صعودی در شاخص هستیم و در حال حاضر به سمت سقف کانال نزولی در حال حرکت است.

کانال های صعودی و نزولی شاخص کل
کانال های صعودی و نزولی شاخص کل

سقف کانال نزولی بلند مدت با محدوده باکس مقاومتی ۱۲۹۸۲۰۰ الی ۱۳۱۵۴۸۰ تقریبا در یک ناحیه قرار دارند. از همین جهت شکست این محدوده همانطور که قبلاً اشاره شد برای ادامه رشد بازار بسیار حائز اهمیت خواهد بود و نیاز به افزایش حجم معاملات و ورود نقدینگی به بازار سرمایه خواهد داشت.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up