تحلیل سهم فاذر و محاسبه قیمت سهم بعد از افزایش سرمایه

تحلیل سهم فاذر و محاسبه قیمت سهم بعد از افزایش سرمایه

تصمیمات مجمع فوق العاده فاذر (فاذر آب )

مجمع فوق العاده شرکت فاذر آب با نماد بورسی فاذر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ برگزار شد. در این مجمع افزایش سرمایه ۱۷۱۳ درصدی فاذر از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به تصویب رسید.

افزایش سرمایه 1713 درصدی فاذر از محل مازاد تجدید ارزیابی ها

افزایش سرمایه ۱۷۱۳ درصدی فاذر از محل مازاد تجدید ارزیابی ها

قیمت سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه

افزایش سرمایه فاذر ، به میزان ۱۷۱۳ درصد از محل تجدید ارزیابی ها بوده است. در این نوع از افزایش سرمایه ها به سهامداران سهام جایزه تعلق میگیرد. یعنی قیمت سهم با احتساب فرمولی که در ادامه اشاره خواهد شد کاهش می یابد و در ازای آن به میزان افزایش سرمایه، به تعداد سهام سهامدران اضافه خواهد شد. این تغیرات بعد از فرآیند ثبت افزایش سرمایه در سازمان بورس در پرتفو شما اعمال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجامع بورسی مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

آشنایی با انواع مجمع در بورس 

محاسبه قیمت سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه

برای محاسبه قیمت سهم فاذر بعد از مجمع افزایش سرمایه از فرمول زیر استفاده میکنیم :

قیمت سهم فاذر تقسیم بر (A+1 )

A همان درصد افزایش سرمایه می باشد که در اینجا برابر با ۱۷۱۳ درصد می باشد.

قیمت سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه برابر است با :

(۲۳۳۷۰ ) / (۱۷.۱۳ +۱ ) = ۱۲۸۹

پس قیمت هر سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه حدود ۱۲۸۹ ریال می باشد. البته ممکن است کمی اختلاف در محاسبه وجود داشته باشد. البته این قیمت صفر تابلو می باشد. با توجه به اینکه در روز بازگشایی سهم بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی خواهد شد، ممکن است سهم با چندین درصد بالاتر و یا پایین تر از قیمت نئوریک بازگشایی شود.

تذکر : در محاسبه بالا قیمت پایانی سهم فاذر در آخرین روز معاملاتی قبل از بسته شدن نماد مد نظر قرار گرفته شده و اعداد اعشار درنظر گرفته نشده است.

محاسبه تعداد سهام جایزه فاذر بعد از افزایش سرمایه

بعد از محاسبه قیمت سهام فاذر، به محاسبه تعداد سهام جایزه فاذر میپردازیم. همانطور که دیدید قیمت سهم ۱۷۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است . در مقابل با توجه به میزان سهامی که شما قبل از مجمع داشته اید ۱۷۱۳ درصد به تعداد سهام شما افزوده خواهد شد.

برای مثال اگر شخصی قبل از مجمع افزایش سرمایه ۸۰۰ سهام فاذر داشته باشد ، بعد از افزایش سرمایه ۱۳۷۰۴ سهام جایزه دریافت می کند و تعداد سهام جدید آن ۱۴۵۰۴ برگ سهم فاذر می باشد.

۸۰۰ + ۱۷۱۳ % = ۱۳۷۰۴

تعداد سهام جدید = ۱۳۷۰۴ + ۸۰۰ = ۱۴۵۰۴

شما هم می توانید با توجه به مثال بالا تعداد سهام جایزه خود را محاسبه کنید.

تحلیل تکنیکال سهم فاذر

همانطور که میدانید قیمت سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه تغیر پبدا میکند. طبق محاسباتی که داشتیم قیمت تئوریک سهم حدود ۱۲۸۹ ریال به دست آمد که به صورت تقریبی ۱۲۹۰ ریال در نظر میگیریم.

از آنجایی که سهم هنوز بازگشایی نشده است و هنوز معلوم نیست در چه قیمتی کشف قیمت خواهد شد، ما در تحلیل خود محدوده های حمایتی و مقاومتی سهم فاذر را در میان مدت و بلند مدت مشخص میکنیم. و در ادامه محدوده های نزدیک قیمت ۱۲۹۰ ریال که می تواند در زمان بازگشایی برای ما مهم باشد را بررسی خواهیم کرد. سعی میکنیم این تحلیل را بعد از بازگشایی سهم فاذر و مشخص شدن قیمت و روند سهم آپدیت کنیم.

حمایت ها و مقاومت های سهم فاذر در تایم فریم ماهانه

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم ماهانه را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم ماهانه

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم ماهانه

همانطور که مشاهده می کنید لول های مهم سهم فاذر در تایم فریم ماهانه محدوده‌های  ۷۷۷ ، ۲۱۱۰ ،۲۸۳۰ ، ۵۴۳۰ ، ۵۵۲۰ و ۲۲۷۴۰  ریال می باشد. این محدوده ها در تایم فریم ماهانه هستند و به همین دلیل از درجه اعتبار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل حمایت ها و مقاومت های بسیار مهمی می باشند که با رسیدن قیمت به نردیکی آنها میتوانیم انتظار واکنش را داشته باشیم. همچنین شکست آنها میتواند سیگنال های مثبت و یا منفی برای ما داشته باشد.

حمایت ها و مقاومت های سهم فاذر در تایم فریم هفتگی

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم هفتگی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم هفتگی

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم هفتگی

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم هفتگی

حمایت ها و مقاومت های مهم سهم فاذر در تایم فریم هفتگی

محدوده های مهم سهم فاذر را در تایم فریم هفتگی نیز در تصاویر بالا مشاهده کردید. سهم بعد از بازگشایی می تواند با حرکات نوسانی در بین این محدوده ها تشکیل روند بدهد.

اما در ادامه ما محدوده های prz بین تایم فریم هغتگی و ماهانه را مشخص کردیم و با در نظر گرفتن قیمت تئوریک ۱۲۹۰ ریال به بررسی روند سهم فاذر بعد از بازگشایی میپردازیم.

محدوده های مهم قیمتی سهم فاذر

محدوده های مهم قیمتی سهم فاذر را در بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت را بررسی می کنیم. هر کدام از این محدوده ها می تواند تارگت های سهم فاذر در ادامه روند خود باشد. البته به این نکته توجه کنید که بعد زمان را نیز باید در نظر بگیریم. اهداف قیمتی که توسط گپ قیمتی حاصل از افزایش سرمایه در نمودار سهم فاذر بعد از بازگشایی ایجاد خواهد شد قابل دسترس است. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که این گپ ها معمولا در بلند مدت و در طول چند سال پر خواهد شد. پس بهتر است با توجه به زمان سرمایه گذاری خود انتظار کسب سود را داشته باشید.

اهداف سهم فاذر

اهداف سهم فاذر

 

محدوده های مهم قیمتی سهم فاذر و حمایت ها و مقاومت های بلند مدت سهم فاذر :

حمایت های مهم سهم فاذر

با توجه به قیمت تئوریک ۱۲۹۰ ریال ، اولین محدوده های مهم حمایتی سهم فاذر دو محدوده می باشد. اولین محدوده حمایتی ،در بازه قیمت ۱۱۵۰ الی ۱۲۰۰ ریال و محدوده حمایت بعدی ۷۷۰ الی ۸۱۰ ریال می باشد. البته در این میان محدوده حمایتی ۹۸۰ الی ۱۰۳۰ ریال نیز وجود دارد که با توجه به محدوده روانی ۱۰۰۰ ریالی میتوانیم در این محدوده هم انتظار واکنش داشته باشیم.

اهداف و مقاومت های بلند مدت سهم فاذر

مقاومت ها و اهداف مهم سهم فاذر به ترتیب محدود های قیمتی زیر می باشند :

محدوده ۲۲۰۰ الی ۲۴۰۰ ریال

محدوده ۲۷۰۰ الی ۲۸۰۰ ریال

محدوده ۵۴۰۰ الی ۵۶۰۰ ریال

تذکر مهم :

تمامی محدوده های ذکر شده در تایم فریم ماهانه و هفتگی به دست آمده و نوسانات و روند حرکت سهم در بین هر کدام از این محدوده ها نیز متناسب با همان خواهد بود. در نتیجه اهداف قیمتی ذکر شده برای سرمایه گذاری با دید میان مدت و بلند مدت چند ساله می باشد.

کانال بلند مدت سهم فاذر

کانال بلند مدت سهم فاذر

کانال بلند مدت سهم فاذر

در تصویر بالا کانال بلند مدت سهم فاذر را مشاهده میکنید. همانطور که مشاهده میکنید روند حرکتی فاذر قبل از برگزاری مجمع یک روند نزولی بوده است. در ادامه نیز کف کانال هم فاصله خود را در در تایم فریم ماهانه شکست داده است و وارد کانال پایین تر خود شده است. با این حساب احتمال اینکه روند سهم بعد از بازگشایی نزولی باشد، وجود دارد.

اما بعد از بازگشایی سهم فاذر نیز اگر سهم در همان محدوده ۱۲۹۰ ریال باز شود ، در میانه کانال صعودی بلند مدت قرار خواهد گرفت. اولین محدوده حمایتی میان مدت سهم کف کانال صعودی بلند مدت و اولین مقاومت های میان مدتی فاذر محدوده خط میانه کانال و در صورت شکست آن، سقف کانال صعودی خواهد بود. محدوده های کف و سقف این کانال بلند مدت به نوعی حمایت ها و مقاومت های داینامیک ما را تشکیل می دهند.

 

تحلیل روند کوتاه مدت سهم فاذر بعد از افزایش سرمایه

بعد از تحلیل سهم فاذر در تایم فریم هفتگی و ماهانه و مشخص کردن محدوده های حمایتی و مقاومتی مهم آن در بلند مدت ، به تحلیل سهم در تایم روزانه میپردازیم.

در ابتدا محدوده های حمایت و مقاومتی مهم سهم فاذر که در نزدیکی قیمت ۱۲۹۰ ریال قرار دارند را مشخص میکنیم. این محدوده های استاتیک را هم در نموادر تعدیل نشده و هم تعدیل شده در تصاویر زیر میتوانید ببینید :

نمودار روزانه فاذر بدون تعدیل

نمودار روزانه فاذر بدون تعدیل

نمودار روزانه فاذر بدون تعدیل

 

نمودار روزانه فاذر تعدیل شده

نمودار روزانه فاذر تعدیل شده

نمودار روزانه فاذر تعدیل شده

 

حمایت های کوتاه مدت سهم فاذر

در محدوده ۱۲۷۰ الی ۱۳۰۰ ریال یک خط حمایتی داریم که قیمت بازگشایی نیز در همین حوالی می باشد.  اگر در زمان کشف قیمت سهم فاذر با درصد های بالای منفی یا مثبت رو به رو نباشیم ،اولین حمایت سهم فاذر محدوده ۱۲۷۰ الی ۱۳۰۰ ریال می باشد.

در صورتی که این محدوده حمایتی شکسته شود ، محدوده ۱۱۵۰ الی ۱۲۰۰ ریال اولین حمایت و محدوده ۹۸۰ الی ۱۰۳۰ ریال هم محدوده حمایتی بعدی سهم فاذر می باشد که قبلا نیز در حمایت های بلند مدت اشاره شد بود.

مقاومت های کوتاه مدت سهم فاذر

اولین مقاومت پیش رو فاذر ۱۳۶۰ ریال می باشد که در فاصله ۶ درصدی قیمت بازگشایی قرار دارد. مقاومت های بعدی نیز به ترتیب ۱۵۵۰ ، ۱۷۰۰ ، ۱۸۶۰ و محدوده مهم ۲۰۰۰ الی ۲۱۱۰ ریال می باشد که میتوانند در روند کوتاه مدت سهم فاذر نقش مقاومتی داشته باشند. در صورتی که فاذر بتواند این محدوده ها را شکست دهد اهداف بعدی آن در میان مدت می تواند محدوده ۲۷۰۰ الی ۲۸۰۰ و در ادامه ۳۰۰۰ ریال باشد.

روند سهم فاذر در کانال کوتاه مدت و بلند مدت

همانطور که میدانید روند سهم فاذر در ماه های اخیر نزولی بوده است. روند نزولی سهم فاذر را در تایم روزانه و در کانال بلند مدتی فاذر، قبل از رفتن به مجمع افزایش سرمایه را مشاهده می کنید :

کانال صعودی فاذر

کانال صعودی فاذر

همچنین کانال نزولی میان مدت دیگری را نیز داریم که در اینجا هم بعد از شکسته شدن کف کانال نزولی ، سهم وارد کانال هم فاصله پایین تر خود شده است.

کانال میان مدت سهم فاذر

کانال میان مدت سهم فاذر

با این وجود میتوان انتظار حمایت در محدوده خط میدل کانال، و مقاومت در محدوده سقف کانال نزولی را داشته باشیم.

اگر از کانال صعودی بلند مدت و کانال نزولی میان مدت فاذر در کنار هم استفاده کنیم به یک محدوده حمایتی در حوالی  ۱۱۵۰ الی ۱۲۰۰ ریال میرسیم که محدوده های حمایتی استاتیک ما نیز بودند.

کانال های سهم فاذر

کانال های سهم فاذر

این محدوده حمایتی را کف کانال صعودی بلند مدت فاذر و خط میدل کانال نزولی میان مدتی تشکیل داده اند.

در این تحلیل محدوده های حمایتی و مقاومتی سهم فاذر و اهداف قیمتی آن را در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت مشخص کردیم که امیدواریم برای شما مفید باشد.

این تحلیل در صورت درخواست کاربران سایت آموزش بورس ، بعد از بازگشایی سهم فاذر مجدد آپدیت خواهد شد.

 

آدرس و اطلاعات تماس صنایع آذرآب (سهم فاذر)

  • آدرس دفتر مرکزی شرکت آذرآب: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شماره ۱۵ جنب سازمان بورس
  • تلفن امور سهام فاذر: ۰۲۱۸۸۷۸۴۰۵۶
  • آدرس کارخانه آذرآب: اراک، کیلومتر ۵ جاده قم
  • سایت شرکت آذرآب: azarab.ir
صنایع آذرآب

سهم فاذر

صنایع آذرآب یکی از بزرگترین شرکتهای پیمانکاری عمومی (GC) در ایران است. زمینه اصلی فعالیت های این شرکت ساخت پروژه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی و سیمان و به شیوه کلید در دست می‌باشد.

آپدیت تحلیل تکنیکال فاذر در میان مدت

تحلیل تکنیکال فاذر در میان مدت

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست