سهام طلایی چیست ؟ سهم کرمان

سهام طلایی چیست ؟

سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان یک شرکت فعال در صنعت انبوه سازی، املاک و مستغلات در در استان کرمان می باشد.

این شرکت در نزد اکثر سهامداران کرمانی به سهام طلایی شهرت دارد. سهام طلایی یا همان سرمایه گذاری توسعه وعمران کرمان از سال ۹۱ با نماد کرمان در بازار بورس تهران پذیرش شد .

سهام طلایی

سهام طلایی

اگر شما یا یکی از آشناهایتان سهام طلایی (سهام کرمان) خریداری کرده اید اما از وضعیت آن اطلاعی ندارید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

چگونه از وضعیت سهام طلایی اطلاع پیدا کنیم ؟

برای اینکه از وضعیت سهام عدالت طلایی خود اطلاع یابید و سند جدید سهام طلایی خود را دریافت کنید باید به سامانه ذینفعان بازار سرمایه (سجام ) مراجعه کنید. برای این کار لازم است شما در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید. اگر هنوز در سامانه سجام ثبت نام نکرده اید، مقاله آموزش ثبت نام در سامانه سجام را مطالعه کنید.

سامانه ذینفعان بازار سرمایه

سامانه ذینفعان بازار سرمایه

پس از ثبت نام  و احراز هویت در سجام شما می توانید وارد سامانه ذینفعان بازار سرمایه شوید. پس از ورود به سامانه می توانید از دارایی سهام کرمان خود اطلاع‌ یابید. همچنین می توانید سند سهام خود را دریافت نمایید.

سهام طلایی افراد فوت شده چه میشود؟

سهام طلایی افراد فوت شده را وراث آن شخص می توانند دریافت کنند. برای دریافت سهام طلایی افراد فوت شده تمامی وراث باید داخل سامانه سجام ثبت نام کنند.

مراحل فروش سهام طلایی اشخاص فوت شده

  • گرفتن برگه انحصار وراثت
  • بر اساس برگه سهام شخص فوت شده برگه واریز مالیات بر ارث دریافت نمایید.
  • اداره دارایی یک نامه برای شرکت کرمان تنظیم نموده و به شما تحویل خواهند داد
  • نصویر نامه اداره دارایی برای شرکت کرمان ارسال کنید.
  • شرکت کرمان نامه ای مبنی برتقسیم سهام شخص فوت شده میان وراث در اختیار نماینده وراث قرار میدهد.
  • وراث می توانند با در دست داشتن نامه به دفاتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و درخواست تقسیم سهام بین وراث را بدهند.

چگونه از شرایط سهام طلایی خود مطلع شویم ؟

همانطور که گفتیم اگر از وضعیت سهام طلایی خود یا تعداد آن اطلاعی ندارید به سامانه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنید. شما می توانید تعداد سهام و سندسهام خود را از آنجا دریافت کنید.

چگونه سهام طلایی را بفروشیم ؟

برای فروش سهام طلایی بعد از ثبت نام در سامانه سجام باید کد بورسی دریافت کنید. می توانید با مراجعه به یکی از کارگزاری‌های بازار سرمایه کد بورسی دریافت نمایید. البته نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و شما می توانید به راحتی کد بورسی آنلاین و غیرحضوری دریافت کنید.

برای ثبت نام غیرحضوری در کارگزاری فارابی  و دریافت کد بورسی آنلاین از لینک زیر استفاده فرمایید .

ثبت نام غیر حضوری کارگزاری فارابی

ثبت نام غیر حضوری کارگزاری فارابی

پس از ثبت نام در کارگزاری و دریافت کد بورسی وارد سامانه آنلاین کارگزاری شده و درخواست تغیر ناظر سهام کرمان را انجام دهید. سهام شما بین یک الی سه روز کاری وارد پرتفو شما خواهد شد و امکان معامله سهام طلایی برای شما فراهم خواهد شد.

نحوه تغیر کارگزار ناظر سهم کرمان در کارگزاری فارابی

آموزش نحوه تغیر کارگزار ناظر سهام طلایی کرمان در کارگزاری فارابی را در ویدئو زیر مشاهده کنید. در کم تر از یک دقیقه میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

قیمت سهام طلایی چقدر هست ؟

قیمت سهام طلایی یا همان نماد کرمان، در سایت tsetmc.com با جستجوی نماد کرمان قابل مشاهده است. در سامانه معاملاتی کارگزاری نیز می‌توانید قیمت هر برگ سهام طلایی خود رامشاهده کنید.

برای مشاهده نماد کرمان در tsetmc کلیک کنید.

لازم به ذکر است سهام کرمان جز شرکت های بورسی می باشد که سهام آن در بازار بورس تهران مورد معامله قرار می گیرد.با توجه به نوسانات بازار، قیمت آن متغیر می‌باشد.

شما می توانید قیمت هر برگه سهام کرمان را از طریق تابلو نماد کرمان به دست آورید و در تعداد سهام خود ضرب کنید. با این کار ارزش کل سهام طلایی خود را در آن روز محاسبه نموده اید. البته اگر سهام طلایی خود را وارد پرتفوی کارگزاری کرده باشید این محاسبات به صورت خودکار انجام شده و دارایی شما در پرتفو مشخص می باشد.

آیا می‌توانیم به سهام طلایی خود اضافه کنیم؟

همانطور که گفته شد سهام طلایی با نماد کرمان در بازار بورس در حال معامله می باشد. شما می توانید سهام این شرکت را مانند سایر نمادها معامله کنید.مجمع افزایش سرمایه کرمان (سهام طلایی ) برگزار شد

سرمایه گذاری توسعه عمران کرمان به میزان ۳۷۳۹ درصد، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داد. سهام طلایی کرمان در فروردین ۱۴۰۰ با برگزاری مجمع فوق العاده افزایش سرمایه خود را تصویب کرد.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر و اطلاع از قیمت سهام طلایی بعد از افزایش سرمایه مطلب زیر را مطالعه فرمائید.

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست