تحلیل کاما – تحلیل نماد کاما (باما)

تحلیل کاما – تحلیل نماد کاما (باما)

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال نماد کاما

همراهان عزیز سایت آموزش بورس ، با تحلیل نماد کاما در خدمت شما هستیم. امیدواریم این تحلیل خالی از اشتباه و اشکال باشد و بتواند دید مناسبی را به شما بدهد. توجه داشته باشید بررسی ما فقط بر اساس نمودار قیمت و تکنیکال می باشد.

کانال بلند مدت کاما در تایم فریم هفتگی

برای شروع تحلیل کاما ابتدا نگاهی به روند گذشته سهم و کانال بلند مدتی که داشته است ؛ می اندازیم. کانال بلند مدت کاما در تایم فریم هفتگی و نمودار تعدیل شده، از تیر ماه ۹۷ به بعد را مشاهده می فرمائید.

تحلیل تکنیکال نماد کاما
تحلیل تکنیکال نماد کاما

کاما بعد از حرکت صعودی که داشته با رسیدن به خط میانه کانال هم فاصله سوم با افت روند مواجه شد و کف کانال را با قدرت شکست داد. در ادامه نیز با انجام نوساناتی سعی داشت روند صعودی خود را ادامه دهد اما موفق نشد و حتی کف کانال دوم را نیز شکست داده است.

در حال حاظر نیز به سمت خط میانی کانال در حال حرکت می باشد. البته امکان برگشت مجدد به سمت سقف شکسته شده و انجام پولبک نیز وجود دارد.

از طرفی محدوده خط میانی و کف کانال صعودی نیز محدوده های مهم حمایتی کاما می باشند.

کانال کوتاه مدت کاما در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه در نمودار کاما ، کانال نزولی را داشتیم که در روز معاملاتی اخیر کف کانال نیز شکسته شده است. باید منتظر بود تا ببینیم آیا می تواند مجدد وارد کانال قبلی خود شود یا خیر.

تحلیل تکنیکال نماد کاما
تحلیل تکنیکال نماد کاما

در صورتی که این شکست تایید شود می تواند ابتدا تا محدوده خط میانه و در ادامه حتی کف کانال نیز نزول قیمت را شاهد باشیم. همچنین شاهد هستیم که کاما در ادامه روند نزولی خود به دنبال ساخت کف قیمتی پایین تر از کف قبلی خود می باشد. برای همین کار را برای برگشت کمی دشوار خواهد کرد.

حمایت ها و مقاومت های کاما در بلند مدت

در نمودار تعدیل نشده زیر که مربوط به نماد کاما می باشد ، محدوده های حمایتی و مقاومتی مهم و قدرتمندی را در تایم فریم ماهانه و هفتگی را مشخص کرده ایم. این محدوده ها بسیار مهم می باشند و در صورت شکست هر کدام می توانیم سیگنال های خرید یا فروش خوبی را در بازه های میان مدت بگیریم.

توجه داشته باشید که هر کدام از این محدوده های حمایتی و یا مقاومتی که شکسته می شوند ، روند این پتانسیل را دارد که تا محدوده بعدی حرکت خود را در قالب نوساناتی ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال نماد کاما
تحلیل تکنیکال نماد کاما

ابتدا محدوده های حمایتی مهم پیش رو کاما را بررسی میکنیم. در ادامه مقاومت ها و اهداف بلند مدتی سهم کاما که در سال های آینده می تواند به آنها برسد را بررسی میکنیم.

حمایت های مهم سهم کاما

حمایت ۹۱۱۰ ریال

حمایت ۸۲۷۰ ریال

حمایت ۶۹۰۰ ریال

حمایت ۶۲۰۰ ریال

حمایت ۳۴۰۸ ریال

مقاومت ها و اهداف بلند مدت چند ساله کاما

در صورتی که کاما بخواهد از همینجا یک برگشت داشته باشد محدوده روانی ۱۰۰۰ تومان  می تواند برایش نقش مقاومتی داشته باشد. اما محدوده های مقاومتی مهم کاما ، محدوده های زیر می باشند.

محدوده ۱۲۱۵۰ ریال الی ۱۳۰۰۰ ریال

محدوده ۱۴۷۹۰ ریال

محدوده ۱۶۵۰۰ ریال

محدوده ۱۹۸۷۰ ریال

محدوده ۲۲۸۳۰ ریال

محدوده ۲۵۸۰۰ ریال

محدوده ۳۰۰۰۰ ریال

محدوده ۴۰۹۲۰ ریال

محدوده ۵۱۴۵۰ ریال

محدوده ۶۰۰۰۰ ریال

محدوده ۷۷۵۱۰ ریال

محدوده ۱۰۸۲۴۰ ریال

محدوده ۱۷۴۰۰۰ ریال الی ۱۸۰۰۰۰ ریال

محدوده ۲۲۶۰۰۰ ریال

محدوده ۳۱۵۸۰۰ ریال

تذکر:

تمامی محدوده های اعلام شده در تایم فریم هفتگی و ماهانه می باشند. روند های نزولی و یا صعودی به شکل نوساناتی در بین این محدوده ها صورت میگیرد. در میان تمامی این محدوده ها حمایت ها و مقاومت های زیادی در تایم فریم های پایین تر مانند روزانه وجود دارند و باعث ایجاد نوسان قیمت خواهند شد. پس این نکته را در نظر بگیرید که با شکست هر کدام از این محدوده ها قرار نیست سهم به صورت شارپی به سمت هدف بعدی حرکت کند. همچنین بسیاری از اهداف مشخص شده برای سرمایه گذاری بلند مدت چندین ساله می باشد و حتی ممکن است در طول چند سال هم به آنها نرسد.

تحلیل روند کوتاه مدت و میان مدت کاما

همانطور که در ابتدای تحلیل ملاحضه کردید نماد کاما کف کانال صعودی بلند مدت و نزولی میان مدت خود را شکسته است و در ماه های گذشته روند نزولی داشته است. با از دست دادن این حمایت ها احتمال ادامه حرکت نزولی زیاد می باشد. مگر در صورتی که حجم های خوبی در حمایت ها بخورد و یک حرکت نوسانی را شروع کند. در صورتی که حرکت مثبتی را نیز شروع کند مادامی که یک کف بالا تر از کف قبلی خود ثبت نکند هر گونه روند صعودی احتمالی را فقط یک حرکت اصلاحی و نوسانی کوتاه مدت در نظر بگیرید.

در هفته گذشته با نزدیک شدن به حمایت کانال در چند روز شاهد انجام معامات در نماد کاما بودیم . اما در بررسی تابلو نماد کاما در tsetmc  میبینیم که قدرت فروشنده بیشتر بوده و سرانه خرید خوبی را نداشته است.

تابلو نماد کاما در tsetmc 
تابلو نماد کاما در tsetmc

همچنین حقوقی ها بیشتر در نقش فروشنده ظاهر شده اند. پس از نظر تابلو معاملات هم اوضاع خوبی در حال حاظر ندارد.

حمایت های پیش رو کاما در میان مدت

حمایت های کاما در تایم فریم هفتگی را قبلا مشخص کردیم. در نمودار زیر دو محدوده مهم حمایتی را در تایم فریم هفتگی مشخص کرده ایم.

تحلیل تکنیکال نماد کاما
تحلیل تکنیکال نماد کاما

محدوده حمایتی ۸۲۷۰ الی ۹۱۱۰ ریال اولین حمایت مهم کاما در تایم فریم هفتگی می باشد. در صورتی که این حمایت شکسته شود میتواند تا محدوده حمایتی بعدی خودش در محدوده ۶۱۹۰ الی ۶۹۰۰ ریال برسد.

البته در هر دو این محدوده ها حمایت هایی را در تایم فریم روزانه داریم. حمایت ۸۹۰۰ الی ۹۲۰۰ ریال در محدوده اول و محدوده حمایتی ۵۸۹۰ الی ۷۱۱۰ ریال حمایت های تایم فریم روزانه در محدوده حمایتی دوم می باشند.

کاما همچنان در پایین ابر کومو نزولی

اگر با سیستم معاملاتی ایچی موکو نیز به روند روزانه کاما نگاهی بیندازیم ، کاما همچنان زیر ابرکومو نزولی در حال حرکت می باشد.

تحلیل تکنیکال نماد کاما
تحلیل تکنیکال نماد کاما

تمامی اجزای ایچی موکو از جمله تنکانسن ، کیجونسن ، چیکو اسپن و ابر کومو با گارد کاملا نزولی در حال حرکت هستند. از این جهت نیز امکان شکست حمایت پیش رو در ناحیه ۸۹۱۰ ریال الی ۹۲۰۰ ریال می باشد.

به صورت کلی نماد کاما در حال حاضر خصوصا برای کوتاه مدت نمی تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. به جز نوسانات احتمالی که ممکن است در طول روند شکل بگیرد.

توجه شود که تمامی این تحلیل نظر شخصی تحلیلگر می باشد و امکان هر گونه اشتباهی وجود دارد. در صورت نیاز آپدیت حواهد شد.

تاریخ انتشار تحلیل : ۱۴۰۰/۰۲/۳۱

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up