تحلیل وبصادر – تحلیل نماد وبصادر ( بانک صادرات ایران )

تحلیل وبصادر – تحلیل نماد وبصادر ( بانک صادرات ایران )

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال نماد وبصادر

با عرض سلام خدمت شما کاربران عزیز سایت آموزش بورس با تحلیل نماد وبصادر در خدمت شما هستیم.

در ابتدای تحلیل محدوده های مهم استاتیک نماد وبصادر را از تایم فریم ماهانه برای شما معین کرده ایم. این نمودار نواحی معتبر و مهمی را نشان می دهد که شامل اهداف نزولی وصعودی وبصادر در بازه چندین ساله می باشد. البته این نمودار با توجه به دیتاهای موجود تا این لحظه تعیین گردیده است.

اهداف و مناطق مهم قیمتی وبصادر در بلند مدت

نمودار زیر مناطق مهم قیمتی نماد وبصادر را در تایم ماهانه و نمودار تعدیل نشده نشان میدهد.

نمودار ماهانه وبصادر
اهداف نمودار ماهانه وبصادر

محدوده های :

۴۰۰ ریال

۵۴۰ ریال

۶۶۰ ریال

۷۲۰ ریال

۸۰۰ ریال

۹۱۰ ریال

۱۱۸۰ ریال

۱۴۲۰ الی ۱۴۶۰ ریال

۱۵۵۰ ریال

۱۶۶۰ الی ۱۷۶۰ ریال

۲۳۶۰ ریال

۲۷۰۰ الی ۲۷۵۰ ریال

۳۶۰۰ ریال

۴۱۵۰ ریال

۴۴۴۰ ریال

تمامی این محدوده ها در تایم فریم ماهانه می باشد و از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. با رسیدن قیمت به این محدوده ها می توانیم انتطار حمایت و یا مقاومت داشت باشیم.

اما در ادامه تحلیل ،حمایت و مقاومت های مهم سهم وبصادر در تایم فریم هفتگی را نیز به چارت اضافه خواهیم کرد.

تحلیل روند میان مدت وبصادر

در نمودار تعدیل نشده زیر خطوط مشکی رنگ حمایت ها مقاومت های هفتگی وبصادر را نشان می دهند. این خطوط در کنار اهداف ماهانه ای که قبلا رسم شده بود، محدوده‌های معتبری را برای ما تشکیل می دهند.

تحلیل روند میان مدت وبصادر
تحلیل روند میان مدت وبصادر

وبصادر از مرداد ماه سال گذشته با تشکیل کف و سقف های پایین تر روند نزولی را تشکیل داده است که تا کنون نیز ادامه داشته است. در حال حاضر به نزدیکی دو محدوده بسیار مهم ماهانه خودش رسیده است. محدوده های که با باکس سبز رنگ مشخص شده است.

محدوده حمایتی ماهانه باکس اول در ۱۶۶۰ الی ۱۷۶۰ ریال و محدوده دوم نیز ۱۴۲۰ الی ۱۴۶۰ ریال میباشد.

در حال حاضر روند به محدوده حمایتی اول واکنش نشان داده است. در دو هفته گذشته روند بین دو محدوده هفتگی ۱۷۲۰۰ الی ۱۹۰۰ ریال در حال نوسان بوده است. در صورتی که در هفته آینده وبصادر بتواند یک کندل مثبت بالای ۱۹۸۰ ریال ثبت کند، احتمالاً یک حرکت صعودی به سمت ۲۳۶۰ ریال خواهد داشت. اما در بین این مسیر با دو مقاومت ۲۱۶۰ و۲۲۵۰ ریال برخورد خواهد داشت. این دو محدوده مقاومتی بسیار مهم می باشند، خصوصاً مقاومت ۲۲۵۰ یک مقاومت با اهمیت برای وبصادر می باشد. در صورتی که نتواند از آن عبور کند احتمال برگشت قیمت و یا حتی شکست کف حمایتی ۱۶۶۰ الی ۱۷۶۰ ریال نیز می باشد.

اگر این کف حمایتی شکسته شود ، وبصادر میتواند تا حمایت ۱۵۵۰ ریال یا محدوده ۱۴۲۰ الی ۱۴۶۰ ریال حرکت کند.

با این تفاسیر محدوده های حمایت و مقاومتی وبصادر در طول روند میان مدت به این ترتیب خواهد بود:

محدوده های حمایتی وبصادر در میان مدت

محدوده ۱۶۶۰ الی ۱۷۶۰ ریال

۱۵۵۰ ریال

۱۴۲۰ الی ۱۴۸۰ ریال

۱۳۰۰ ریال

۱۱۸۰ ریال

محدوده های مقاومتی وبصادر در میان مدت

۱۹۰۰ ریال

۲۱۶۰ الی ۲۲۵۰ ریال

۲۳۶۰ الی ۲۴۵۰ ریال

۲۷۰۰ الی ۲۷۵ ریال

۲۸۷۰ ریال

۳۳۵۰ ریال

۳۶۲۰ ریال

شاید به نظر این محدوده ها بسیار نزدیک به هم به نظر بیایند اما در نمودار زیر میبینیم که در تایم فریم روزانه چه واکنش های خوبی را داشته است.

محدوده های مقاومتی وبصادر در میان مدت
محدوده های مقاومتی وبصادر در میان مدت

کانال بلند مدت وبصادر

کانال بلند مدت وبصادر در نمودار زیر رسم شده است. نمودار ها در تایم فریم هفتگی و به صورت تعدیل شده می باشد.

کانال بلند مدت وبصادر
کانال بلند مدت وبصادر

کانال بلند مدت وبصادر از ۵ کانال هم فاصله تشکیل شده است. در مرداد سال گذشته با رسیدن روند به خط میانه کانال پنجم، وبصادر با مقاومت رو به رو شد. با وجود اینکه دو مرتبه برای شکست این مقاومت تلاش کرد، ناموفق بود و از همانجا روند نزولی خود را شروع کرد. در حال حاضر نیز کف کانال چهارم را شکست داده و وارد کانال سوم شده است. باید ببینیم در هفته های آینده می تواند مجدد وارد کانال چهارم شود و یا اینکه حرکت دو هفته اخیر، صرفا پولبک به حمایت شکسته شده بوده است و بخواهد به روند نزولی خود ادامه دهد. در این صورت خط میانی و کف کانال صعودی سوم حمایت های داینامیک وبصادر را در تایم فریم هفتگی تشکیل خواهند داد. قبلا نیز اشاره شد برای اینکه به روند صعودی وبصادر امیدوار شویم، باید با حجم معاملات قابل قبول یک کندل هفتگی مثبت بالای محدوده ۱۹۸۰ ریال ثبت نماید.

کانال میان مدت وبصادر

کانال نزولی وبصادر در تایم فریم هفتگی که از مرداد ۹۹ شروع شده است در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید.

کانال میان مدت وبصادر
کانال میان مدت وبصادر

همانطور که میبینید وبصادر با رسیدن به ناحیه کف کانال نزولی دوم واکنش داشته و الگوی بازگشتی زده است. اگر روند به سمت سقف کانال نزولی ادامه یابد، می تواند وارد کانال چهارم صعودی هم فاصله که بالاتر گفتیم بشود.

این موضوع را در تایم فریم روزانه بررسی میکنیم :

کانال میان مدت وبصادر
کانال میان مدت وبصادر

دو محدوده باکس قرمز رنگ در نمودار رسم شده است. این محدوده ها از نقاط تلاقی خطوط کانال های صعودی و نزولی بلند مدت وبصادر و محدوده های پرایس اکشن تشکیل شده است. در صورتی که وبصادر این دو ناحیه را شکست دهد و وارد کانال چهارم شود و تثبیت شود، روند وبصادر در میان مدت صعودی خواهد شد.

تحلیل روند کوتاه مدت وبصادر

روند کوتاه مدت وبصادر را در تایم فریم روزانه مورد بررسی قرار میدهیم.

وبصادر در حال حاضر بین دو محدوده ۱۷۰۰ الی ۱۹۰۰ ریال در حال نوسان است. در صورتی که نتواند از مقاومت ۱۹۰۰ ریال عبور کن و حمایت ۱۷۰۰ ریال را از دست بدهد ، محدوده ۱۶۶۰ ریال حمایت بعدی وبصادر می باشد. در صورت شکست آن نیز ۱۵۵۰ ریال حمایت بعدی خواهد بود.

همانطور که در تصویر مشخص است ، وبصادر زیر ابر کومو معامله می شود و همچنان روند کلی نزولی می باشد. در صورتی که بتواند از ابر کومو عبور کند، روند صعودی وبصادر در میان مدت شکل خواهد گرفت.

روند کوتاه مدت وبصادر
روند کوتاه مدت وبصادر

اما اگر وبصادر بتواند مقاومت ۱۹۰۰ ریال را شکست دهد ، میتواند تا محدوده ۲۱۶۰ الی ۲۲۵۰ ریال حرکتش را ادامه دهد. اما محدوده مقاومتی ۲۰۰۰ ریال که مقاومت کیجونسن و عدد رند روانی می باشد را نیز در پیش رو خواهیم داشت.

مقاومت ۲۲۵۰ ریال نیز یکی از مهم ترین محدوده ها می باشد که برای برگشت روند وبصادر نقش مهمی را ایفا میکند. شکست ناحیه مقاومتی ۲۲۰۰ الی ۲۲۵۰ ریال برای شروع روند صعودی لازم می باشد.

در صورت شکست این مقاومت و همچنین عبور از ابر کومو ، مقاومت ماهانه ۲۳۶۰ ریال را در پیش خواهیم داشت. هدف بعدی که بعد از این شکست در میان مدت قابل دسترس خواهد بود ناحیه ۲۷۰۰ الی ۲۷۵۰ ریال خواهد بود .

دو باکس قرمز رنگ نیز که محدوده های ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ را نشان میدهند مقاومت های تایم فریم روزانه  وبصادر میباشند.

 

این تحلیل در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ارائه شده است. در صورت نیاز و درخواست کاربران آپدیت خواهد شد.

 

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up