تحلیل فزرین – تحلیل نماد فزرین ( زرین معدن آسیا )

تحلیل فزرین – تحلیل نماد فزرین ( زرین معدن آسیا )

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال نماد فزرین

تحلیل نماد فزرین ( زرین معدن آسیا )

کانال بلندمدت فزرین

نماد فزرین در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد. این کانال بلندمدت از سه کانال هم فاصله تشکیل شده است. فزرین در دو حرکت جنبشی به سمت سقف کانال سوم حرکت کرده اما موفق به شکست آن نشده است و بعد از ناتوانی در شکست سقف کانال سوم مجدد به سمت کف کانال برگشته و آن را شکست داده است. در حال حاضر نیز بعد از شکست کف کانال سوم در محدوده کانال دوم صعودی در حال معامله می باشد. محدوده خط میانی و کف کانال دوم ناحیه های داینامیک حمایتی فزرین میباشند. همانطوز که می‌بینید در حرکت اصلاحی گذشته نیز خط میانی نقش حمایتی خوبی را داشته است و موجب برگشت روند شده است.

کانال بلندمدت فزرین
کانال بلندمدت فزرین

تصویر زیر کانال بلند مدت فزرین را در تایم روزانه نشان می دهد که فزرین با قدرت زیادی به سمت کف کانال در حال حرکت می باشد.

کانال بلند مدت فزرین
کانال بلند مدت فزرین

محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین

در نمودار زیر محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین در تایم فریم ماهانه و هفتگی مشخص شده است.

محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین 
محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین

نمودار در تایم فریم هفتگی و بدون تعدیل می باشد.

محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین به این ترتیب می باشد :

۵۷۰ ریال

۶۶۰ ریال

۷۴۰ ریال

۸۶۰ ریال

۹۷۰ ریال

۱۱۳۰الی ۱۲۲۰ ریال

۱۴۶۰ ریال

۲۰۵۰ ریال

۲۲۲۰ الی ۲۳۶۰ ریال

۲۹۳۰ الی ۳۰۰۰ ریال

۳۵۲۰ الی ۳۶۵۰ ریال

۳۹۳۰ الی ۴۰۰۰ ریال

۴۳۶۰ الی ۴۵۶۰ ریال

۴۹۴۰ ریال

۵۴۰۰ الی ۵۸۰۰ ریال

۶۴۰۰ الی ۶۵۷۰ ریال

۷۳۰۰ ریال

۸۰۷۰ ریال

۸۶۷۰ الی ۸۸۵۰ ریال

۹۴۰۰ ریال

سطوح ۱۰۰۰۰ ، ۱۰۶۳۰ و ۱۱۳۷۰ ریال که باکس مهم ۱۰۰۰۰ الی ۱۱۳۷۰ ریال را تشکیل میدهند.

۱۴۰۰۰ ریال

۱۶۸۰۰ الی ۱۸۳۰۰ ریال

۲۰۰۰۰ الی ۲۲۰۰۰ ریال

۲۳۶۰۰ الی ۲۳۸۴۰ ریال

۲۴۸۵۰ ریال

۲۶۵۲۰ الی ۲۷۷۷۰ ریال

۳۰۵۰۰ ریال

۳۳۹۰۰ ریال

همانطور که گفته شد این محدوده ها در تایم فریم ماهانه و هفتگی به دست آمده است. با رسیدن روند قیمت به این محدوده ها انتظار واکنش حمایتی یا مقاومتی را از این سطوح داریم.

تحلیل روند میان مدت فزرین

روند میان مدت نماد فزرین را در تایم فریم هفتگی ، تحلیل و بررسی می‌کنیم. در حال حاضر نماد فزرین در محدوده باکس حمایتی مهم ۱۶۸۰۰ الی ۱۸۳۰۰ ریال قرار دارد. این محدوده حمایتی ، کف حمایتی مهمی برای سهم فزرین می باشد که می‌توانیم انتظار حمایت را در این محدوده داشته باشیم. اما در صورتی که این محدوده شکست داده شود حمایت بعدی تایم فریم هفتگی حمایت ۱۴۰۰۰ ریال میباشد. در صورتی که آن را شکست دهد به محدوده باکس حمایتی ۱۰۰۰۰ الی ۱۱۳۷۰ ریال خواهد رسید که کف حمایتی معتبر سهم فزرین می باشد. اگر این محدوده شکست داده شود روند نزولی بلند مدت فزرین تایید خواهد شد و انتظار می رود به سمت ایجاد کف و سقف های پایین تر برود.

محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین 
محدوده های مهم قیمتی سهم فزرین

اما اگر در این محدوده ۱۶۸۰۰ الی ۱۸۳۰۰ ریال با حمایت مواجه شویم و برگشت روندی را شکل بدهد، می تواند به سمت اهداف ۲۰۰۰۰ الی ۲۲۰۰۰ ریال محدوده ۲۳۶۰۰ الی ۲۳۸۴۰ ریال ،۲۶۵۲۰ الی ۲۷۷۷۰ ریال ، ۳۰۵۰۰ ریال  و ۳۴۰۰۰ ریال حرکت کند. البته در حال حاضر هیچ نشانه و الگوی برگشتی مشاهده نمی شود و باید ببینیم در هفته های آینده نماد فزرین نسبت به این محدوده حمایتی معتبر واکنش  انجام می دهد یا خیر.

تحلیل روند فزرین
تحلیل روند فزرین

روند فزرین را در تایم فریم روزانه نیز در نمودار بالا مشاهده میکنید.

تحلیل روند کوتاه مدت فزرین

اما روند کوتاه مدت سهم فزرین را در تایم فریم روزانه بررسی میکنیم. محدوده قیمتی ۲۶۱۵۰ ریال یک سطح حمایتی و قیمتی مهم در نماد فزرین بوده که شکسته شده و باعث نزول قیمت تا این محدوده شده است. فزرین در حال حاضر در محدوده حمایتی مهم ۱۶۸۰۰ الی ۱۸۳۰۰ ریال در تایم فریم ماهانه می باشد. دامنه این باکس در تایم فریم روزانه ۱۶۹۰۰ الی ۱۸۸۸۰ ریال میباشد. در این محدوده حمایتی یک سطح بسیار معتبر حمایتی در قیمت ۱۷۸۰۰ ریال داریم که می تواند موجب برگشت قیمت شود. اما در صورتی که این محدوده شکسته شود امکان اصلاح تا محدوده ۹۵۰۰ ریال نیز می باشد.

تحلیل روند کوتاه مدت فزرین
تحلیل روند کوتاه مدت فزرین

البته در بین مسیر حمایت های ۱۷۰۰۰ ،محدوده  ۱۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ ریال و ۱۱۴۰۰ الی ۱۲۳۰۰ ریال را در پیش دارد.

در صورتی که نماد فزرین در همین ناحیه هفتگی ۱۶۸۰۰ الی ۱۸۳۰۰ حمایت شود و الگوی برگشتی بزند و هم زمان حجم معاملات و ورود نقدینگی داشته باشد میتواند به سمت ۲۳۵۰۰ الی ۲۶۱۵۰ ریال حرکت کند.

همانطور که قبلا اشاره شد محدوده ۲۶۱۵۰ ریال در حال حاضر یک سطح مهم می باشد. در صورتی که روند قیمت به این محدوده برسد انتظار مقاومت داریم ؛ و اگر بتواند آن را شکست دهد می تواند به محدوده سقف قبل در ۳۲۰۰۰ یا محدوده های بالاتر برسد.

این تحلیل در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ارائه شده است.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up