تحلیل سهم خودرو – تحلیل تکنیکال نماد ایران خودرو

تحلیل سهم خودرو – تحلیل تکنیکال نماد ایران خودرو

تحلیل تکنیکال نماد ایران خودرو

نماد ایران خودرو در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد. این کانال به صورت هم فاصله و از دی ماه سال ۹۴ به بعد، و در تایم فریم هفتگی رسم شده است. همانطور که میبینید خودرو در ادامه روند صعودی که داشته است در تیر ماه ۹۹ موفق به شکست سقف کانال سوم شد اما در ادامه با رسیدن به مقاومت میانه کانال دچار نزول شده و به کانال قبلی خود برگشت. همچنین بعد از انجام پولبک به سقف شکسته شده نیز روند نزولی خود را ادامه داده است.

کانال بلند مدت خودرو

کانال بلند مدت خودرو

در تایم فریم روزانه نیز کانال نزولی زیر را داریم که از شروع اصلاح مرداد ماه تا به الان را به ما نشان میدهد.

کانال نزولی خودرو

کانال نزولی خودرو

همانطور که می بینید نماد خودرو چندین مرتبه به سمت سقف کانال نزولی خود حمله کرده است اما هنوز موفق به شکست آن نشده است. این کانال نزولی هم درگذشته و هم در آینده نقش حمایت و مقاومت های داینامیک را در سهم خودرو ایفا می کند.

در صورت ادامه روند نزولی ، کف کانال بلندمدت صعودی اولین محدوده حمایتی نماد خودرو می باشد. اما اگر خودرو بتواند سقف کانال نزولی خود را شکست دهد، می تواند تا خط میانه کانال بلند مدت حرکت کند.در صورتی که بتواند این مقاومت را بشکند سقف کانال سوم را می تواند مجدد مورد هدف قرار دهد.

کانال بلندمدت صعودی

کانال بلندمدت صعودی

اهداف بلند مدتی نماد خودرو

اهداف بلند مدتی و محدوده های قیمتی مهم نماد خودرو را در نمودار زیر مشخص کرده ایم. این محدوده ها در تایم فریم ماهانه و هفتگی به دست آمده و از اعتبار کافی برخوردار است.

کانال بلندمدت صعودی

کانال بلندمدت صعودی

در ادامه محدوده های مهم را بررسی میکنیم.

حمایت ها و مقاومت های سهم خودرو در بلند مدت

در نمودار زیر محدوده های حمایتی و مقاومتی نماد خودرو را در بلند مدت مشاهده میکنید. روند حرکتی خودرو در قالب نوساناتی در بین این محدوده ها انجام میشود تا در طول چند سال به اهداف بلند مدت خود در سقف های تاریخی خود برسد.

نمودار در تایم فریم هفتگی و در حالت بدون تعدیل می باشد.

حمایت ها و مقاومت های سهم خودرو در بلند مدت

حمایت ها و مقاومت های سهم خودرو در بلند مدت

محدوده های حمایتی خودرو در بلند مدت

محدوده ۱۷۲۰ الی ۱۸۶۰ ریال اولین محدوده مهم حمایتی در نماد خودرو می باشد. البته نماد خودرو در هفته گذشته با رسیدن به این محدوده واکنش مثبت نیز نشان داد. حمایت مهم بعدی نیز محدوده  ۱۳۵۰ الی ۱۴۵۰ ریال می باشد که در صورت شکست حمایت ۱۷۲۰ ریال ، می توانیم منتظر واکنش در این محدوده باشیم.

مقاومت ها و اهداف خودرو در بلند مدت

محدوده های مقاومتی استاتیک خودرو نیز به ترتیب زیر می باشد که مقاومت ها و اهداف پیش رو خودرو را تشکیل میدهند. در صورت شروع حرکت صعودی در نماد خودرو با نزدیک شدن روند به این محدوده ها می توانیم منتظر واکنش باشیم.

محدوده ۲۳۶۰ الی ۲۴۵۰ ریال

محدوده ۲۸۳۰ الی ۳۱۲۰ ریال

محدوده  ۳۴۷۵ ریال

محدوده ۴۷۳۵ ریال

محدوده ۵۶۰۰ الی ۶۱۷۰ ریال

محدوده ۷۰۷۰ الی ۶۳۱۰ ریال

محدوده ۱۰۲۰۰ ریال که از لحاظ روانی نیز می تواند مهم باشد.

محدوده ۱۲۱۷۰ الی ۱۲۷۸۰ ریال

محدوده ۱۶۶۷۰ الی ۱۸۱۹۰ ریال

محدوده ۲۰۶۸۰ الی ۲۱۴۹۰ ریال

و هدف آخر نیز ۳۰۰۰۰ ریال می باشد که می تواند در چند سال آینده به آن برسد.

تذکر:

مجدد تذکر میدهیم که تمامی محدوده های اعلام شده در تایم فریم هفتگی و ماهانه می باشند. روند های نزولی و یا صعودی به شکل نوساناتی در بین این محدوده ها صورت میگیرد. در میان تمامی این محدوده ها حمایت ها و مقاومت های زیادی در تایم فریم های پایین تر مانند روزانه وجود دارند و باعث ایجاد نوسان قیمت خواهند شد. پس این نکته را در نظر بگیرید که با شکست هر کدام از این محدوده ها قرار نیست سهم به صورت شارپی به سمت هدف بعدی حرکت کند. همچنین بسیاری از اهداف مشخص شده برای سرمایه گذاری بلند مدت چندین ساله می باشد.

بررسی روند کوتاه مدت خودرو

اکنون با استفاده از اطلاعات محدود در تایم فریم روزانه به بررسی نماد خودرو میپردازیم. همچنین حمایت ها و مقاومت های کوتاه مدت خودرو در تایم فریم روزانه نیز به نمودار اضافه خواهیم کرد.

حمایت ها و مقاومت های کوتاه مدت خودرو

حمایت ها و مقاومت های کوتاه مدت خودرو

نماد خودرو در هفته گذشته با رسیدن به حمایت ماهانه مهم ۱۸۶۰ ریال واکنش مثبت نشان داده است. در روز جهارشنبه نیز به مقاومت روزانه ۲۰۰۰ ریال رسید و شاهد واکنش منفی بودیم. اگر در هفته آینده نتواند از مقاومت ۲۰۰۰ ریال کند و قصد ادامه روند نزولی و شکست حمایت ۱۸۶۰ ریال را داشته باشد، محدوده حمایتی بعدی در ۱۶۳۰ الی ۱۷۲۰ ریال می باشد که در تایم فریم روزانه می باشد و درصورت عبور از آن حمایت مهم ۱۳۵۵ الی ۱۴۵۵ ریال را داریم که قبلا هم در حمایت های مهم بلند مدتی به آن اشاره داشتیم.

اگر خودرو حمایت ۱۸۶۰ ریال خود را حفظ کند و حرکت صعودی خود را آغاز کند، اولین هدف میان مدت آن ۲۳۷۰ الی ۲۴۴۰ ریال می باشد. برای رسیدن به این هدف باید از مقاومت های روزانه در ۲۰۰۰ ریال و محدوده ۲۱۴۰ الی ۲۲۲۰ ریال نیز عبور کند.

نماد خودرو در سیستم معاملاتی ایچی موکو در زیر ابر کومو نزولی در حال حرکت است. برای تشکیل روند صعودی نیازمند شکست ابر کومو نزولی و تشکیل ابر صعودی می باشیم.

در صورتی که خودرو بتواند از سد این مقاومت های روزانه بگذرد و کراس صعودی تنکانسن و کیجونسن را هم داشته باشیم ، می توانیم امیدوار باشیم بعد از شکست مقاومت میان مدت ۲۴۴۰ ریال شاهد شکست ابر کومو نیز باشیم.

تحلیل نماد ایران خودرو با ایچی موکو

تحلیل نماد ایران خودرو با ایچی موکو

برای شکست ابر نیاز به شکست محدوده مقاومتی ۲۵۵۰ الی ۲۶۵۰ ریال داریم. بعد از شکست این مقاومت ، خودرو می تواند در ادامه روند خود به اهداف ۲۸۰۰ الی ۳۰۰۰ ریال و ۳۵۰۰ ریال در میان مدت برسد.

البته با رسیدن به محدوده مقاومتی ۲۵۵۰ الی ۲۶۵۰ ریال با توجه به نحوه سوئیچ ابر و کراس تنکانسن و کیجونسن احتمال برگشت موقت روند و اصلاح بخشی از روند نیز وجود دارد که باید در آینده باید بررسی کرد.

ما در این تحلیل سعی کردیم یک دید کلی نسبت به نمودار خودرو را تشریح کنیم. در مورد روند کوتاه مدت نیز مواردی را اشاره کردیم که با توجه به نحوه حرکت نماد خودرو در روزهای آینده امکان دارد تحلیل از اعتبار خارج شود .

در صورت نیاز این تحلیل بروزرسانی خواهد شد.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست