تحلیل دارایکم – تحلیل تکنیکال نماد دارایکم

تحلیل دارایکم – تحلیل تکنیکال نماد دارایکم

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال نماد دارایکم

نماد دارایکم از تابستان گذشته وارد بازار بورس تهران شده است و دیتای زیاد را جهت تحلیل ندارد. با توجه به این موضوع تحلیل زیر بر اساس نمودار دارایکم در تایم فریم روزانه انجام گرفته است.

بعد از بازگشایی نماد دارایکم شاهد یک رشد در این صندوقETF بودیم و در ادامه روند نزولی را در طول یک کانال نزولی انجام داده است.

در چند ماه گذشته دارایکم در یک حرکت نزولی با شیب کم به صورت چسبنده در محدوده سقف کانال نزولی  و کف کانال هم فاصله دیگردر حال حرکت بوده است.

در حال حاظر نیز در همین محدوده در حال حرکت می باشد . در روز گذشته به این سطح نفوذ هم داشته اما تا امروز سوم خرداد که این تحلیل ارائه میگردد این نفوذ تایید نشده و هنوز این سطح شکسته نشده است.

تحلیل تکنیکال نماد دارایکم
تحلیل تکنیکال نماد دارایکم

این محدوده برای ما هنوز نقش حمایتی دارد و در صورتی که شکسته شود احتمال حرکت تا محدوده خط میانی کانال و یا حتی کف کانال نزولی نیز وجود دارد. همچنین اگر بتواند از همینجا واکنش مثبت نشان دهد امکان ادامه حرکت تا خط میانی و سقف کانال هم فاصله بالایی وجود خواهد داشت.

محدوده های حمایتی و مقاومت دارایکم در میان مدت

محدوده های مهم حمایتی و مقاومتی دارا یکم و سطوح استاتیک مهم را در نمودار زیر مشاهده می فرمایید.

محدوده های مهم حمایتی و مقاومتی دارا یکم
محدوده های مهم حمایتی و مقاومتی دارا یکم

 

محدوده های مهم حمایتی دارایکم

اولین حمایت دارایکم ۱۱۱۷۰۰ ریال می باشد که در حال حاظر نسبت به آن واکنش داده است . در صورتی که در روز های آینده کندل مثبت بالای ۱۱۶۳۰۰ ریال ثبت کند می تواند راهش را تا مقاومت بعدی خود که در محدوده ۱۱۸۰۰۰ الی ۱۱۹۵۰۰ریال می باشد ادامه دهد.

اما در صورتی که این حمایت را از دست بدهد ، دو ناحیه حمایتی مهم دیگر را در نماد دارایکم خواهیم داشت.

محدوده اول بین ۱۰۵۴۰۰ الی ۱۰۶۷۳۰ ریال قرار دارد. محدوده حمایتی بعدی نیز در ۹۵۱۸۰ الی ۱۰۰۵۰۰ ریال قرار دارد. البته محدوده ۱۰۰۰۰۰ از نظر روانی نیز می تواند باعث جلب توجه خریداران شود.

مقاومت ها و اهداف نماد دارایکم

همانطور که در بالا اشاره شد در صورتی که دارایکم بخواهد حرکت صعودی را داشته باشد، اولین ناحیه مقاومتی محدوده ۱۱۸۰۰۰ الی ۱۱۹۵۰۰ ریال یا همان حوالی ۱۲۰۰۰۰ ریال خواهد بود.

در صورتی که دارایکم محدوده ۱۲۰۰۰۰ ریال را شکست دهد ناحیه های مقاومتی بعدی به ترتیب زیر می باشند:

محدوده ۱۳۱۶۰۰ ریال

محدوده ۱۳۶۷۰۰ ریال

محدوده ۱۳۹۷۰۰ ریال

محدوده ۱۴۳۷۸۰ ریال

محدوده ۱۴۸۹۰۰ ریال الی ۱۵۰۳۰۰ ریال

و محدوده ۱۵۵۰۰۰ ریال

اما اگر نماد دارایکم بخواهد روند بلند مدت صعودی خود را شروع کند باید منتظر شکست محدوده مهم ۱۶۷۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰۰ ریال باشیم. در صورتی که دارایکم این محدوده را شکست دهد میتوان گفت بعد از آن شاهد روند صعودی بلند مدت دارایکم خواهیم بود.

این تحلیل در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳  انجام شده است و در صورت نیاز در آینده آپدیت حواهد شد.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up