هدف از سرمایه گذاری چیست ؟

یکی از مهم ترین اصول اقتصاد سرمایه گذاری است. اگر ما یک نگاهی به اطرافیان خود داشته باشیم و زندگی افراد موفق را بررسی کنیم که الان صاحب دارایی هایی هستند ،حتما نشانه هایی از سرمایه گذاری را در آنها خواهیم یافت که موجب موفقیت و جایگاه مناسب فعلی آنها شده است.

این سرمایه گذاری ها میتواند در زمینه هایی مثل املاک و زمین، سرمایه گذاری دربورس، طلا و ارز، خودرو و یا گسترش کسب و کارهای خودشان بوده باشد. همگی به دنبال راهی بودند که با حفظ ارزش دارایی های خود ، از تورم عقب نمانند.

سرمایه گذاری چیست ؟

اگر ما بیایم بخشی از پول و دارایی خود را در زمینه ی مشخصی اختصاص بدهیم و انتظار کسب بازدهی مطلوب در آینده داشته باشیم می توان گفت سرمایه گذاری انجام داده ایم. یعنی از اهداف و لذت های زود گذر خود چشم پوشی میکنیم تا بتوانیم در آینده به موفقیت بیشتری برسیم.

وارن بافت در تعریف سرمایه گذاری می گوید : سرمایه گذاری فرآیند برنامه ریزی برای پول می باشد که در آینده پول بیشتری کسب کنید.

چه نوع سرمایه گذاری بهتر است ؟

در واقع نمیتوانیم پاسخ جامعی به این سوال بدهیم که چه نوع سرمایه گذاری می تواند مناسب باشد . همه ی ما به دنبال یک راه خوب برای کسب درآمد و سرمایه گذاری هستیم تا میزان دارایی های خود را افزایش دهیم.

بسته به شرایط زمانی، عوامل سیاسی و سیاست های کلان اقتصادی حاکم که تاثیر مستقیم در میزان ریسک سرمایه گذاری دارند و همچنین نیاز جامعه ، نوع سرمایه گذاری ما می تواند متغییر باشد.

اما بهترین استراتژی که میتوانیم داشته باشیم داشتن یک سبد سرمایه گذاری هست.

تمام تخم مرغ ها را دریک سبد قرار ندهید

شاید شما هم این جمله معروف را شنیده باشید که تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد قرار نده !!!

این جمله خیلی ساده که شایدما خیلی راحت از کنارش رد بشویم ؛ زندگی خیلی از افراد را متحول کرده است.

ما برای سرمایه گذاری نیاز داریم که کنترل ریسک داشته باشیم .بهترین کاری که می توانیم برای کاهش ریسک سرمایه گذاری داشته باشیم استقاده از سبد سرمایه گذاری می یاشد. در زمان های مختلف ممکن است بازارها و یا صنایع مختلف دارای فراز و فرود های مختلفی باشند ؛ اینکه ما تمام دارایی خود را فقط در یک حوزه سرمایه گذاری کنیم ؛ موفقیت ما فقط به میزان شانس ما ارتباز دارد . ما ناخودآگاه وارد یک بازی قمار شده ایم ؛ چون هیچ استراتژی و برنامه ای پشت کار ما تبوده است.

تخم مرع ها را در یک سبد نگذارید
تمام تخم مرع ها را در یک سبد نگذارید

سبد سرمایه گذاری شامل چه منابعی می باشد؟

شما می توانید سبد خود را از حوزه های مختلفی انتخاب کنید ؛ ما نیز چند تا از بهترین منابع را معرفی می کنیم.

سبد سرمایه گذار می تواند شامل موارد زیر باشد :

  • سرمایه گذاری درطلا
  • سرمایه گذاری در املاک و زمین
  • سرمایه گذاری در بورس
  • راه اندازی کسب و کارهای کوچک
  • سرمایه گذاری در استارت آپ ها وتکنولوژی های جدید
  • سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

اهمیت مدیریت سرمایه

آن چیزی که ما را در حوزه سرمایه گذاری به موفقیت می رساند میزان دارایی شما نمی باشد. اینکه شما بتوانید سرمایه ی خود را درست و اصولی مدیریت کنید شما را به موفقیت می رساند.

افراد زیادی بوده اند که با مدیریت سرمایه و دوری از هیجانات کاذب مقطعی ؛ با دارایی محدود اما با سرمایه گذاری اصولی به موفقیت رسیدند. در مقابل افرادی با دارایی زیاد اما بدون در نظر گرفتن اصول سرمایه گذاری دچار ضرر شده اند و از دارایی آنها کاسته شده است.

از طرفی حرص و طمع قاتل سرمایه شما در بازارها هستند. شاید شما هم افرادی را دیدیده باشید که منزل یا خودروی خود را فروخته اند و وارد بازار ارز یا بورس و … کرده و دچار زیان شده اند.

همه ی اینها از عدم وجود منطق و آگاهی در سرمایه گذاری می باشد که افراد با جابه جایی در بازار های مختلف فقط سرمایه ی خود را به باد می دهند.

سرمایه گذاری روی خودتان !!!

بله سرمایه گذاری روی خود شما می تواند بهترین راه موفقیت شما باشد. سعی کنید هر روز برای بهبود فردی خود و افزایش آگاهی خود تلاش کنید.

مدام به دنبال آموزش و افزایش مهارت های خود باشید و برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشید و از الان برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

ما در سایت آمورزش بورس بهترین ها را برای شما آرزو میکنیم.

چرا باید در بورس سرمایه گذاری کنیم ؟

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up