عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری هامون صبا با نماد وهامون

به گزارش آموزش بورس، شرکت سرمایه گذاری هامون صبا با نماد وهامون، در روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ در بازار فرابورس تهران عرضه خواهد شد.

تاریخ عرضه اولیه وهامون : سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

دامنه قیمت: ۱۷۵۰الی ۱۹۰۲ ریال

حداکثر سهمیه هر کد: حداکثر ۸۴۰ سهم

 حداکثر نقدینگی لازم عرضه اولیه وهامون : ۱۶۰ هزار تومان

پیش بینی نقدینگی لازم برای عرضه اولیه وهامون با توجه به عرضه اولیه های قبلی حدود ۵۰ هزار تومان می باشد.

عرضه اولیه وهامون تعویق افتاد

بنا بر تعطیل شدن بورس تا دوشنبه هفته آینده عرضه اولیه وهامون که قرار بود فردا سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ صورت بگیرد به تعویق افتاد.

تاریخ جدید عرضه اولیه وهامون

زمان جدید عرضه اولیه وهامون  چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۶  خواهد بود.

سرمایه گذاری هامون صبا
سرمایه گذاری هامون صبا

درباره هامون صبا

پیام مدیر عامل

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا با در اختیار داشتن تیم مجرب و با تدوین راهبردهای مناسب و اجرای آن توسط تیم اجرایی در تلاش است در مقایسه با بازار عملکرد مناسبی داشته باشد. پیگیری استراتژی فعال در معاملات بورسی و توجه به مدیریت ریسک شرکت، سوق دادن پرتفوی شرکت به سمت سهام بنیادی و پرپتانسیل، استفاده از فرصت­های کوتاه­مدت بازار، افزایش انضباط مالی و گزارشگری از جمله فعالیت­های موثر مدیریت و کارکنان شرکت برای سهامداران گرامی بوده است. حاصل این اقدامات منجر به کسب بازدهی ۴۵۳ درصدی طی دو سال ۹۷ و ۹۸ گردید که در همین مدت شاخص ۴۳۳ درصد بازدهی داشته است. این شرکت همراه در تعاملات خود با سایر ذینفعان، منافع آنها را مدنظر قرار داده است. رعایت دقیق قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت شرکت و عدم وجود نکات منفی در گزارش بازرس قانونی شرکت در سال­های اخیر، به روز و شفاف بودن پرونده­های مالیاتی شرکت همگی نمونه­هایی از تلاش برای بهبود تعامل با کلیه ذینفعان از جمله سهامداران محترم می­باشد. همانند سال­های پیش، مدیریت و کارکنان شرکت سرمایه­گذاری هامون صبا امیدوارند با بهبود مستمر رویه های کاری، بهره­گیری هرچه بیشتر از توان تخصصی کارکنان و تداوم استراتژی­های مناسب خود در سایه حمایت­های سهامداران محترم شاهد پویایی بیشتر و ارتقا جایگاه شرکت در فضای کسب و کار خود باشند.

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا ( سهامی عام ) در تاریخ ۱۳۸۴/۰۷/۰۵ بصورت شرکت سهامی عام تاسیس شده و تحت شماره ۲۵۶۰۳۸ مورخ ۱۳۸۴/۰۷/۰۵ در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است. این شرکت در تاریخ ۰۸/۱۱/۱۳۸۷ توسط هلدینگ صبا تامین خریداری شد. در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری صباتامین (سهامی عام) سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری هامون صبا (سهامی عام) است.

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۳ اساسنامه عبارتست از:

الف) موضوع فعالیت اصلی :

۱- سرمایه‌گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحد های سرمایه‌گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته‌ی خود، کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

۲- سرمایه‌گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رای نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق بهادار نمی‌دهد.

ب) موضوع فعالیت های فرعی

۱- سرمایه‌گذاری در مسکوکات ، فلزات گرانبها ،گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه‌گذاری نزد بانک ها و موسسات مالی اعتباری مجاز

۲- سرمایه‌گذاری در سهام ، سهم الشرکه ، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکتها ، موسسات یا صندوق های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود، کنترل شرکت ، موسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه بیابد.

۳- سرمایه‌گذاری در سایر دارایی ها از جمله دارای های فیزیکی ، پروژه های تولیدی و پروژه های ساختمانی با هدف کسب انتفاع

۴-ارائه خدمات مرتبط با بازار اوراق بهادار از جمله :

۱-۴-پذیرش سمت در صندوق های سرمایه‌گذاری

۲-۴-تامین مالی بازار گردانی اوراق بهادار

۳-۴-مشارکت در تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار

۴-۴ تضمین نقدشوندگی ، اصل یا حداقل سود اوراق بهادار

۵-شرکت میتواند در راستای اجرای فعالیتهای مذکور در این ماده ، در حدود مقررات و مفاد اساسنامه اقدام به اخذ تسهیلات مالی یا تحصیل دارایی نماید یا اسناد اعتباری بانکی افتتاح کند و به واردات یا صادرات کالا بپردازد و امور گمرکی مربوطه را انجام دهد . این اقدامات فقط در صورتی مجاز است که در راستای اجرای فعالیت های شرکت ضرورت داشته باشند و انجام آنها در مقررات منع نشده باشند.

چارت سازمانی  سرمایه گذاری هامون صبا

Chat Hamoonsaba

اعضاء هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

اعضاء هیات مدیره به نمایندگی سمت تحصیلات
شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین   
   احمد خلج   
رئیس هیات مدیره   
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی   
شرکت خدمات مدیریت صبا تامین
محسن صادقی باطانی
نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل
فوق لیسانس مدیریت مالی
شرکت کارگزاری بیمه تامین آینده   
سامان راجی   
عضو غیر موظف هیات مدیره   
فوق لیسانس مدیریت اجرایی   
شرکت سرمایه گذاری صباتامین
ارشاد کوششی
عضو غیر موظف هیات مدیره
فوق لیسانس حسابداری
شرکت کارگزاری صبا تامین   
بردیا خسروانی
عضو غیر موظف هیات مدیره   
فوق لیسانس حسابداری

 

 

ترکیب سهامداران  هامون صبا

سهامداران شرکت و میزان سهام آنها در پایان سال مالی مورد گزارش بشرح جدول زیر می­باشد:

شـــــــــــــرح تعداد سهام

سهم

میزان مالکیت

درصد

مبلغ سهام

ریال

شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین ۲.۹۹۹.۹۹۶.۰۰۰ ۹۹.۹۹۶ ۲.۹۹۹.۹۹۶.۰۰۰.۰۰۰
شرکت کارگزاری صباتامین ۱,۰۰۰ ۰.۰۰۱ ۱,۰۰۰,۰۰۰
شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین ۱,۰۰۰ ۰.۰۰۱ ۱,۰۰۰,۰۰۰
شرکت کارگزاری بیمه تامین آینده ۱,۰۰۰ ۰.۰۰۱ ۱,۰۰۰,۰۰۰
شرکت خدمات مدیریت صباتامین ۱,۰۰۰ ۰.۰۰۱ ۱,۰۰۰,۰۰۰
جمع ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۰۰ ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

 

کمیته ­های تخصصی

کمیته حسابرسی:

هدف از تشکیل کمیته حسابرسی، کمک به ایفای مسئولیت نظارتی هیئت‌مدیره و بهبود آن جهت کسب اطمینان معقول از موارد زیر می باشد:

  • ۱- اثربخشی فرآیندهای نظام راهبری، مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی،
  • ۲- سلامت گزارشگری مالی،
  • ۳- اثربخشی حسابرسی داخلی،
  • ۴- استقلال حسابرس مستقل و اثربخشی حسابرسی مستقل و
  • ۵- رعایت قوانین، مقررات و الزامات.

مشخصات کمیته حسابرسی:

Hesabresi Hamoon

  • استراتژی­ها

عمده فعالیت شرکت سرمایه­گذاری هامون صبا در بخش خرید و فروش دارایی های مالی متمرکز است. برای انتخاب صنعت دیدگاه شرکت بصورت بالا به پایین می­باشد، بدین معنا که ابتدا کلیت اقتصاد مورد بررسی قرار می­گیرد و سپس با توجه به بررسی­های صورت گرفته صنایع پربازده انتخاب می­شوند.

بعد از آن با بررسی شرکت­های هر صنعت، بر اساس تحلیل صورتهای مالی(به صورت گذشته نگر) و برآورد سود سال­های آتی با عنایت به پیشبینی­ها و برآوردهای کارشناسی نسبت به تمامی موارد اثرگذار بر عملکرد مالی شرکت­های هدف(به صرورت آینده نگر) انجام میشود و شرکت­های مورد نظر برای سرمایه­گذاری انتخاب می­شوند.

شرکت سعی دارد در صنایعی سرمایه­گذاری نماید که مزیت رقابتی در کشور داشته باشند. سرمایه­گذاری‌های شرکت جهت افزایش بازدهی و کاهش ریسک، مشارکت در صنایع پربازده و نهایتا با هدف افزایش منافع سهامداران صورت گرفته است.  نتیجه اینکه بخش مهمی از ارزش بازاری سبد سهام بورسی و فرابورسی شرکت مربوط به صنایع فلزات اساسی، سنگ آهن،  محصولات دارویی و محصولات شیمیایی می­باشد.

 سرمایه :

 

sarmaye hamoonsaba

چشم انداز، ماموریت

شرکت سرمایه­گذاری هامون صبا همواره برای دستیابی به حداکثرسازی سود و بهینه­سازی ترکیب سبد سرمایه­گذاری خود نسبت به انتخاب برترین گزینه­ها تلاش نموده است. هدف کلی این شرکت تحصیل سود عملیاتی اعم از سود نقدی سرمایه­گذاری­ها و سود حاصل از فروش آنها در بازار سرمایه ایران با استفاده از منابع تامین شده توسط سهامداران است.

برخورداری شرکت از سبد سرمایه­گذاری­های نسبتا منعطف و دارای نقدشوندگی بالا و همچنین انتخاب صنایع ممتاز توسط مدیران شرکت بر پایه گزارشات تهیه شده توسط تیم کارشناسی و همچنین گزارشات ارزش­گذاری، منجر به افزایش توان رقابتی شرکت در صنعت گردیده است.

حوزه­ های سرمایه گذاری  هامون صبا

HozehSarmayehgozari Hamoon

چشم انداز، ماموریت

شرکت سرمایه­ گذاری هامون صبا همواره برای دستیابی به حداکثرسازی سود و بهینه­سازی ترکیب سبد سرمایه­گذاری خود نسبت به انتخاب برترین گزینه­ها تلاش نموده است. هدف کلی این شرکت تحصیل سود عملیاتی اعم از سود نقدی سرمایه­گذاری­ها و سود حاصل از فروش آنها در بازار سرمایه ایران با استفاده از منابع تامین شده توسط سهامداران است.

برخورداری شرکت از سبد سرمایه­ گذاری­های نسبتا منعطف و دارای نقدشوندگی بالا و همچنین انتخاب صنایع ممتاز توسط مدیران شرکت بر پایه گزارشات. تهیه شده توسط تیم کارشناسی و همچنین گزارشات ارزش­گذاری، منجر به افزایش توان رقابتی شرکت در صنعت گردیده است.

 تماس با شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

آدرس پستی: تهران، میدان آرژانتین خ احمدقصیر خ ۱۵ پلاک ۱۶ طبقه دوم، شرکت سرمایه ­گذاری هامون صبا

تلفن: ۵۷۶۹۲۰۰۰
فاکس: ۵۷۶۹۲۲۰۲

وب سایت : http://hamoonsaba.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up