پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ به مدت ۵ روز کاری

صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا

صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا با شعار نماد همیشه سبز بازار از شنبه ۵ تیر ماه الی ۹ تیر ، در بازار فرابورس پذیره نویسی خواهد شد.

برای شرکت در پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا ، میتوانید در سامانه‌ معاملاتی کارگزاری‌ خود با جستجوی نماد “کامیاب” در این پذیره‌ نویسی شرکت کنید. حداقل سرمایه گذاری در صندوق کامیاب آشنا ۵٠٠ هزار تومان می باشد که ارزش اسمی آن در زمان پذیره نویسی ۱۰۰۰ تومان میباشد. نماد کامیاب حدود یک ماه بعد از اتمام پذیره نویسی قابل معامله میباشد.

صندوق کامیاب آشنا
صندوق کامیاب آشنا

به گزارش آموزش بورس :

کامیاب آشنا یک صندوق درآمد ثابت قابل معامله‌ در بورس (ETF) می باشد. صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا پرداخت سود دوره‌ای ندارد و سود صندوق به صورت روزشمار بوده و هر روز به قیمت واحد اضافه خواهد شد. از مزیت های سرمایه گذاری در صندوق های درآمد ثابت حفظ سرمایه و دریافت سود می باشد و از این رو ریسک خاصی شامل حال سرمایه گذار نمی باشد. از طرفی شما ملزم به نگهداری سرمایه در مدت طولانی نیستید. البته برای پوشش کارمزد بهتر است مدت سزمایه گذاری بیشتر از ۲ الی ۳ روز کاری باشد.

در روزهای فعالیت بازار بورس می توانید دارایی خود را نقد کرده و درخواست واریز وجه خود را در پنل کارگزاری ثبت نمایید.

زمان پرداخت وجوه صندوق های با درامد ثابت t+1  می باشد ، یعنی میتوانید درخواست برداشت خود را برای روز کاری بعد ثبت نمایید. همچنین امکان خرید سهام نیز در همان روز وجود دارد. کارمزد معاملات صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا ۰.۰۰۰۱۸۷۵ میباشد.

احسان جنگجوی مدیرعامل شرکت سبدگردان سهم آشنا

احسان جنگجوی مدیرعامل شرکت سبدگردان سهم آشنا در نشست خبری «یک دیدار یک عرضه» ویژه پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری «کامیاب آشنا» با تأکید بر اینکه مجموعه سهم آشنا با بیش از ۲۵ سال سابقه فعالیت در حوزه بازار سرمایه همیشه تلاش کرده ابزارها و نهادهای لازم را برای حضور غیرمستقیم مردم در این بازار ایجاد کند، گفت: شرکت سبدگردان سهم آشنا در سال ۹۶ تأسیس شده است و در حال حاضر ۱۱ صندوق فعال در بازار سرمایه دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، وی یکی از ویژگی‌های مجموعه سهم آشنا را تلاش برای ایجاد بسترهای متنوع در جهت جذب سرمایه‌گذاران باسلیقه‌های مختلف در بازار سرمایه دانست و گفت: ۱۱ صندوقی که در حال حاضر در بازار فعالیت می‌کنند از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند، به‌این‌ترتیب که صندوق‌های با درآمد ثابت، صندوق‌های سهامی، صندوق شاخصی، صندوق کالایی و در حوزه‌های نوین مثل صندوق جسورانه، تحت مدیریت این سبدگردان قرار دارند.

جنگجوی با اشاره به اینکه هرکدام از این صندوق‌ها مخاطبان خاص خود را دارند و سرمایه‌گذاران باسلیقه‌های مختلفی را جذب کرده‌اند، گفت: کار یک‌ نهاد مالی و یک شرکت سبدگردان ایجاد ظرفیت‌های متعدد و جذب سرمایه‌گذاران باسلیقه‌های متنوع است که سهم آشنا برای تحقق آن تلاش می‌کند.

جذابیت‌های صندوق «کامیاب» چیست؟

وی با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق ETF کامیاب آشنا در مراسم امروز گفت: کامیاب صندوق ETF با درآمد ثابت است که کارکرد اصلی آن جذب سرمایه‌گذارانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری بدون ریسک یا با ریسک حداقلی هستند، علاوه بر این صندوق کامیاب با قابلیت معامله در فرابورس به‌عنوان ابزار مالی که به‌صورت راحت در تابلو معاملات خریدوفروش می‌شود و سود حداقلی ثابتی را به همراه دارد، ابزار جذابی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت سبدگردان سهم آشنا از ویژگی‌های این صندوق را قابل معامله بودن در فرابورس دانست و گفت: همچنین «کامیاب» صندوق با درآمد ثابت بدون تقسیم سود دوره‌ای است به این مفهوم که قیمت آن هرروز به میزان سرمایه‌گذاری و کسب درآمد افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذاران به‌صورت روزشمار می‌توانند با فروش واحدهای صندوق سود خود را دریافت کنند.

حوزه‌های سرمایه گذاری صندوق کامیاب آشنا

به گفته جنگجوی این صندوق در سه حوزه سپرده بانکی، اوراق مشارکت و سهام سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این صندوق با درآمد ثابت است و باید حداقل ریسک را داشته باشد، افزود: بر همین اساس نیز میزان سرمایه‌گذاری در سهام حداکثر تا ۵ درصد منابع صندوق است تا بتوان ریسک صندوق را مدیریت کرد.

وی در تشریح سایر ویژگی‌های صندوق‌های با درآمد ثابت گفت: این صندوق‌ها با توجه به اینکه می‌توانند منابع بالایی را جذب کنند، امکانات سرمایه‌گذاری بهتری را نسبت به سپرده بانکی دارند، آن‌ها می‌توانند اوراق با درآمد بالاتر و سرمایه‌گذاری در سپرده با نرخ‌های بالاتر را داشته باشند که منفعت آن برای سرمایه‌گذاران و دارندگان واحدها است.

به گفته وی مخاطب‌های این صندوق‌ها علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری با ریسک کم و بازدهی متناسب با نرخ بهره جامعه هستند.

تفاوت صندوق درآمد ثابت با صندوق درآمد ثابت نوع دو چیست؟

در ادامه این نشست سهراب حسین‌زاده مدیر عملیات اجرایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان سهم آشنا با اشاره به اینکه کامیاب آشنا، صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت نوع دو است، گفت: تفاوتی که این صندوق با سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت دارد این است که در پرتفوی سرمایه‌گذاری آن‌ها بخش کمتری برای سهام در نظر گرفته می‌شود که از صفرتا ۵ درصد است.

وی با اشاره به اینکه تفاوت عمده این صندوق‌ها در میزان ریسکی است که به دارندگان واحدها تحمیل می‌شود، ادامه داد: صندوق‌های با درآمد ثابت نوع دوم حتی از صندوق‌های با درآمد ثابت معمولی نیز ریسک کمتری دارند و نصاب سرمایه‌گذاری در سهام این صندوق‌ها حداکثر ۵ درصد است.

به گفته مدیر عملیات اجرایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان سهم آشنا این صندوق پیش‌بینی سود حداقل ۱۶ درصدی دارد که ازاین‌جهت متفاوت با سایر صندوق‌های نوع دوم بوده و این تمایز را نسبت به آن‌ها دارد که حداقل سود پیش‌بینی‌شده‌ای را برای سرمایه‌گذاران شناسایی خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: بر اساس پیش‌بینی سود ۱۶ درصدی سالیانه، اگر سرمایه‌گذاری واحدهای این صندوق را خریداری کند و بعد از ۹۰ روز دوره ماندگاری، قصد خروج داشته باشد، حداقل سود خود را برای دوره مذکور دریافت خواهد کرد.

حسین زاده با اشاره به اینکه صندوق کامیاب تقسیم سود در زمان‌های مشخص ندارد، گفت: روند NAV و ارزش یونیت‌ها به‌صورت بالارونده است و با تقسیم سود در دوره‌های مختلف کم نمی‌شود.

وی تأکید کرد: البته سود ثابت قطعاً با توجه به پرتفوی صندوق که عمدتاً در سپرده بانکی و اوراق است به بیشتر از ۱۶ درصد خواهد رسید.

وی سرمایه‌گذاری در این صندوق را گزینه بسیار خوبی برای افرادی که وجوه بیکار دارند و یا قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت دارند، دانست و گفت: هر شخصی با داشتن کد بورسی و نام کاربری آنلاین می‌تواند واحدهای این صندوق را با کارمزد بسیار پایین حدود یک‌دهم درصد، خریداری کند.

منبع : مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up