همراهان عزیز سایت آموزش بورس با تحلیل هفتگی شاخص کل بورس تهران در خدمت شما هستیم.

شاخص بورس در هفته گذشته یک روند نزولی و رنج داشت و همچنان در یک اصلاح فرسایشی ادامه روند می دهد.

تحلیل شاخص کل بورس در نیمه اسفند

ابتدا با سیستم معاملاتی ایچی موکو نگاهی به شاخص بورس می‌اندازیم. همانطور که مشاهده می کنید، با کندل نزولی که در روز چهارشنبه شکل گرفت کراس نزولی را در بازار داشتیم. همچنین حالت ابر کومو ادامه روند نزولی را به ما هشدار می دهد.

شاخص کل در اسفند
شاخص کل در اسفند

البته شاخص نسبت به خط روند سبز رنگ که در تحلیل هفته گذشته به آن اشاره شد واکنش داشت و همچنان این خط روند برای ما معتبر می باشد.

حمایت ها و مقاومت های شاخص در هفته آینده

اگر بخواهیم در مورد حمایت ها و مقاومت های پیش رو شاخص صحبت کنیم ،محدوده ۱۱۳۵۰۰۰ واحد اولین محدوده حمایتی شاخص کل بعد از خط روند سبز رنگ برای ما می باشد. در صورت شکست این حمایت، امکان ادامه روند نزولی تا محدوده ۱۰۶۴۰۰۰ واحد وجود دارد.

اما اگر در روز شنبه و یکشنبه  بازار کندل های مثبتی را تشکیل بدهد امکان کاهش قدرت روند نزولی وجود خواهد داشت. محدوده ۱۲۰۰۰۰۰ واحد اولین مقاومت شاخص کل برای می باشد. همچنین در صورت شکست این محدوده ۱۲۴۱۰۰۰ واحد می‌تواند اولین تارگت شاخص کل باشد. بعد از آن محدوده ۱۲۷۲۰۰۰ میتواند شاخص را متوقف کند.

البته به صورت کلی در شاخص کل فعلاً انتظار شکل گیری روند صعودی را نداریم. احتمال می دهیم اگر بازار بخواهد روند صعودی را شروع کنند در هفته آخر اسفند یا اوایل سال ۱۴۰۰باشد. البته در صورت آغاز روند صعودی، محدوده ۱۳۳۲۰۰۰ و ۱۵۳۵۰۰۰ واحد محدوده های بسیار مهم مقاومتی برای شاخص کل می باشد.

محدوده های مهم فیبوناچی در شاخص کل

در ادامه محدوده‌های prz حمایتی و مقاومتی شاخص کل را که با سطوح فیبوناچی به دست آورده ایم با هم بررسی خواهیم کرد. همانطور که اشاره کردیم حمایت ۱۱۳۵۰۰۰ واحد برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امیدواریم که شکسته نشود. اما در صورتی که این محدوده حمایتی شکسته شود محدوده ۱۰۵۵۰۰۰ واحد و ۱۰۹۰۰۰۰ واحد اولین محدوده حمایتی شاخص کل می باشد. و محدوده ۹۴۵ هزار واحد الی ۹۹۵ هزار واحد محدوده مهم حمایتی شاخص کل می باشد که بسیار قدرتمند خواهد بود.

همچنین محدوده های مقاومتی شاخص کل که از prz فیبوناچی تشکیل شده اند، برای میان مدت محدوده های زیر می باشد.

محدوده اول ۱۲۶۵۰۰۰ الی ۱۲۷۰۰۰۰ واحد می باشد. محدوده دوم ۱۳۶۴۰۰۰ الی ۱۳۸۶۰۰۰ و محدوده مقاومتی بعدی ۱۵۲۸۰۰۰ الی ۱۵۳۶۰۰۰ واحد خواهد بود.

حمایت های فیبوناچی شاخص
حمایت های فیبوناچی شاخص

در ادامه به رفتار کانالیزه شاخص کل نگاهی می اندازیم

اگر انتهای روند شاخص را در نظر بگیریم، شاخص در یک کانال نزولی میان مدت و یک کانال صعودی کوتاه مدت قرار دارد. سقف کانال نزولی مقاومت بسیار مهمی برای شاخص کل بوده است و تا این لحظه شاخص کل توانایی شکست آن را نداشته است. کانال صعودی کوتاه مدت نیز با توجه به واکنش هایی که شاخص نسبت به آن داشته اعتبار خوبی را کسب کرده است.

کانال شاخص کل
کانال شاخص کل

اگر شاخص موفق شود برگردد و خط میدل کانال صعودی را شکست دهد و به سمت سقف کانال حرکت کند، سقف کانال نزولی میان‌مدت نیز شکسته خواهد شد. اما اگر موفق نشود و به سمت کف کانال حرکت کند هم چنان شاخص در کانال نزولی باقی میماند.

شاخص کل
رفتار کانالیزه شاخص کل

در هفته آینده مجدد رفتار شاخص را نسبت به این کانال را بررسی خواهیم کرد.

کی روند صعودی بورس شروع می شود؟

این هفته هم شاخص کل را از منظر تکنیکال بررسی کردیم. اما مانند همیشه به این نکته اشاره خواهیم داشت که بازار ما برای ما برای شروع حرکت صعودی نیازمند ورود نقدینگی و حجم بالا معاملات می باشد.تا زمانی که نقدینگی لازم وارد بازار نشود حرکات صعودی بازار فقط یک نوسان چند روزه خواهد بود. برای شروع روند صعودی بازار نیاز به سوخت دارد و این سوخت چیزی به جزء ورود نقدینگی نیست !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up