همراهان عزیز سایت آموزش بورس با تحلیل شاخص کل بورس در هفته آینده در خدمت شما هستیم.

نگاهی به روند بازار بورس در هفته گذشته

در ابتدای هفته گذشته شاخص کل بورس در ادامه روند نزولی خود حرکت کرد. در ادامه از روز دوشنبه بازار به سمت مثبت شدن رفت و تا انتهای هفته روند نسبتا مثبتی در شاخص کل و سهام  شاخص ساز  داشتیم. اما در شاخص هم وزن و اکثر شرکت های بورسی همچنان شاهد صف های فروش بودیم و همچنان اوضاع خوبی را در شرکت های کوچک که بخش بزرگی از شرکت های بورس را تشکیل می دهند نداشتیم .

حجم معاملات نیز نسبت به هفته گذشته کمی افزایش یافت اما به میزان قابل توجه و محرک بازار نبود و بیشترین آن مربوط به روز چهارشنبه بود که به نزدیک ۵ میلیارد رسیده بود.

این مقدار از حجم معاملات قدرت لازم را برای تشکیل یک روند صعودی در بازار را نخواهد داشت و برای ادامه روند صعودی باید در هفته آینده شاهد افزایش حجم معاملات چند برابری و همچنین جمع شدن صفوف فروش در شرکت های کوچکتر و شروع روند صعودی در شاخص هم وزن باشیم تا بتوانیم به وضعیت بازار بورس کمی امیدوار شویم. و منتظر یک یک روند صعودی قابل قبول برای هفته ها ی آینده  بورس باشیم. افزایش حجم معاملات و ورود نقدینگی ، همچنین حمایت از بازار آن چیزی است که باید برای این حرکت مثبت اتفاق بیفتد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل حمایت و مقاومت های شاخص در هفته آینده

 همانطور که در آخرین تحلیل شاخص کل بورس اشاره کردیم در تایم فریم هفتگی شاهد سوئیچ  نزولی ابرو کومو در شاخص کل هستیم. و کف ۱۲۰۰۰۰۰ واحد را در تایم فریم هفتگی یک محدوده حمایتی بسیار مهم در نظر داشتیم که نباید شکسته شود. در هفته گذشته با رسیدن به این محدوده بازار با حمایت روبرو شد خوشبختانه در تایم فریم هفتگی این محدوده را حفظ کرده است.اما همچنان در تایم فریم هفتگی وضعیت امیدوار کننده ای نداریم که امیدواریم در هفته های آینده به وضعیت مطلوب تری برسیم.

شاخص کل در تایم فریم هفتگی
شاخص کل در تایم فریم هفتگی

همچنین همانطور که در تحلیل گذشته اشاره کردیم شاخص کل در تایم فریم روزانه باید ابر نزولی خود را در سیستم معاملاتی ایچیموکو شکست دهد که برای این کار سه یا نهایت چهار کندل روزانه بیشتر فرصت ندارد . البته اگر روند بازار در روزهای ابتدایی هفته آینده مثبت باشد امکان حرکت شاخص تا محدوده ۱۲۴۷۰۰۰ واحد وجود دارد.

تحلیل شاخص کل بورس
تحلیل شاخص کل بورس

 حمایت و مقاومت های پیش روی شاخص کل

محدوده حمایتی خوبی در شاخص کل ایجاد شده که حفظ آن بسیار مهم می باشد. در صورت شکست آن احتمال ایجاد یک کف پایین تر در شاخص کل افزایش می یابد. محدوده ۱۱۶۸۰۰۰ واحد الی ۱۱۸۴۰۰۰ واحد این محدوده حمایتی را تشکیل می دهند.

حمایت ها و مقاومت های شاخص بورس
حمایت ها و مقاومت های شاخص کل بورس

 اما مقاومت های پیش روی شاخص کل محدوده های ۱۲۲۱۰۰۰ واحد ، ۱۲۴۰۰۰۰ و ۱۲۵۲۰۰۰ واحد می باشد که امیدواریم محدوده ۱۲۵۲۰۰۰ واحد در طی ۴ روز کاری پیش رو شکسته شود. در آن صورت می توانیم وضعیت امیدوار کننده‌ای را انتظار داشته باشیم. در صورت شکست این مقاومت ، محدوده های ۱۲۸۵۰۰۰ واحد و ۱۲۹۲۰۰۰واحد می تواند تارگت های بعدی شاخص کل باشد. امیدواریم این اتفاق بیفتد و در تحلیل بعدی ادامه روند را بررسی خواهیم کرد.

رفتار کانالیزه شاخص کل

همانطو که در تصویر زیر مشخص است کانال صعودی بلند مدت و نزولی میان مدت شاخص را که بررسی می کنیم، شاخص کل با رسیدن به محدوده ی کف کانال صعودی بلند مدت با حمایت روبرو شد و در هفته ی آینده احتمال دارد به محدوده سقف کانال نزولی میان مدت خود برسد.احتمالا شاخص کل در این محدوده مقاومتی بخواهد واکنشی داشته باشد که در تایید مقاومت های اعلام شده قبلی می باشد.

کانال شاخص کل
کانال شاخص کل

همچنین خط روند نزولی نیز در همین محدوده داریم که در تصویر زیر مشاهده می فرمائید.

خط روند نزولی شاخص کل
خط روند نزولی شاخص کل

کانال صعودی کوتاه مدت شاخص کل را هم بخواهیم بررسی داشته باشیم ، بعد از شکسته شدن خط میدل کانال صعودی کوتاه مدت بازار مجدد به سمت آن در حال حرکت است.  این حرکت می تواند یک پولبک به این خط باشد ، یا این که مجدداً قصد شکست این محدوده و ادامه حرکت صعودی را داشته باشد .

تحلیل شاخص کل بورس
تحلیل شاخص کل بورس

امیدواریم در هفته آینده شاهد افزایش حجم معاملات، ورود نقدینگی و جمع شدن صفوف فروش در شرکت های کوچک و شروع حرکات مثبت در شاخص هم وزن باشیم تا بتوانیم پس از ماه ها شاهد یک روند صعودی قابل قبول در بازار باشیم. البته ما نیز موافق نظر اکثر کارشناسان بازار سرمایه مبنی بر حذف دامنه نامتقاران به عنوان یک عامل موثر در بازار بورس هستیم.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up