با سلام خدمت همه شما همراهان عزیز سایت آموزش بورس با تحلیل هفتگی شاخص کل در خدمت شما هستیم.

مروری بر هفته گذشته بورس

همچنان که در تحلیل قبلی شاخص کل اشاره کرده بودیم ، شاخص کل برای رشد خود حداقل نیاز به شکست خط روند نزولی و بال بالایی چنگال اندروز را داشت .متاسفانه این اتفاق نیفتاد و بعد از برخورد با بال بالایی چنگال با اصلاح مواجه شد و حتی به سمت خط روند نزولی حرکت نکرد. همچنین برای ما بسیار مهم بود که شاخص کل در انتهای هفته بتواند بالای محدوده ۱۲۵۰۰۰۰ واحد بسته بشود که متاسفانه فقط در روز یکشنبه از این محدوده عبور و سپس با یک کندل نزولی بسته شد و در ادامه نیز روند نزولی ادامه یافت.

تحلیل شاخص کل دربهمن
شاخص کل دربهمن

همچنین محدوده حمایتی ۱۲۰۰۰۰۰ واحد شاخص کل که متاسفانه از دست رفت.

تحلیل شاخص بورس در هفته آینده

ابتدا یک نگاه کلی به شاخص کل در تایم فریم هفتگی می اندازیم و می بینیم که دارای یک کانال بسیار معتبر می باشد  که در رشد اخیر که داشتیم محدوده ۲.۶۱۸ این کانال را شکست داد و بعد از آن دچار اصلاح شد. در ادامه نیز شاخص کل بعد از ورود مجدد به کانال قبلی و تشکیل یک پولبک مجدداً یک فاز اصلاحی به خود گرفت.

تحلیل شاخص کل
تحلیل شاخص کل

متاسفانه در روند نزولی ایجاد شده شاخص کل تا به حال کف ها و سقف های پایین تر تشکیل داده و نتوانسته که سقف بالاتری را ایجاد کند. همچنین در کندل هفتگی اخیر اوضاع خوبی را مشاهده نمی کنیم و در صورتی که کندل هفته آینده نیز کندل خوبی نباشد احتمال حرکت شاخص کل تا محدوده حمایتی قبلی شدت می گیرد.

شاخص کل
نحلیل هفتگی شاخص کل

اما در تایم فریم روزانه شاخص کل ما محدوده‌ی حمایتی را در ۱۱۵۶۰۰۰ واحد الی ۱۱۶۴۰۰۰ واحد داریم که با خط روند صعودی نیز برخورد دارد و این اولین محدوده حمایتی در شاخص کل می باشد. البته با توجه به کندل های قدرتمند نزولی که در هفته اخیر شکل گرفته اند احتمال شکست این محدوده و حرکت شاخص کل تا ۱۱۲۷۰۰۰ واحد می باشد .

شاخص کل
شاخص کل

در صورتی که شاخص کل مورد حمایت قرار نگیرد حمایت معتبری را که می توانیم برای آن در نظر بگیریم محدوده ۱۰۲۰۰۰۰ الی۱۰۹۰۰۰۰ واحد می باشد که کف کانال صعودی بلند مدت شاخص کل نیز در همین محدوده می باشد و از این جهت می‌توانیم یکی از حمایت های معتبر شاخص کل را در این محدوده در نظر بگیریم.

محدوده های حمایتی که اعلام کردیم در دو چنگال اندروز رسم شده نیز دارای نقاط مشرک و تلاقی می باشد که این محدوده ها را برای ما تائید می کند.

شاخص کل
تحلیل شاخص با چنگال اندروز

در تحلیل قبلی شاخص کل به این موضوع اشاره کردیم که در صورت ایجاد یک کراس جدید در ایچی موکو احتمال می دهیم که محدوده حمایتی ۱۱۳۰۰۰۰ واحد کف شاخص کل باشد که این اتفاق نیفتاد و همچنین تنکانسن مجدداً گارد نزولی به خود گرفت .

شاخص کل
شاخص کل بورس

امیدواریم که کف شاخص کل درمحدوده یک میلیون واحدی شاخص کل تشکیل شود و تحت هیچ عنوان کف قبلی شاخص در محدوده ۹۱۳ هزار واحدی شکسته نشود زیرا با شکست این محدوده . تایید آن اوضاع خوبی را در بازار نخواهیم داشت.

همچنان معتقدیم بازار ما برای رشد خود نیازمند ورود پول مناسب و حجم های بالا در معاملات خود می باشد و یکی از مهم ترین عواملی که برای شروع یک روند صعودی به آن نیاز داریم حجم و ارزش معاملات بالا و ورود نقدینگی به بازار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up