تحلیل دلار | تحلیل تکنیکال دلار | قیمت دلار در روزهای آینده

تحلیل دلار | تحلیل تکنیکال دلار | قیمت دلار در روزهای آینده

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال دلار

تحلیل دلار / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اگر نگاهی به نمودار دلار بیندازیم، در تایم فریم هفتگی دارای یک کانال هم فاصله بلند مدت دو ساله از سال ۹۷ هستیم. در مهر ماه سال گذشته بعد از شکست سقف کانال دوم ، دلار به قیمت ۳۲۰۰۰ تومان هم رسید که مجدد به داخل کانال قبلی خود برگشت و یک روند نزولی را آغاز کرد.

اکنون با رسیدن به محدوده کف کانال صعودی بلند مدت دلار در محدوده ۲۰۶۰۰ تومان ، واکنش مثبت نشان داده است.

کانال بلند مدت دلار
کانال بلند مدت دلار

دلاردر کانال نزولی کوتاه مدت  (تایم فریم روزانه ) نیز به محدوده حمایتی خط میانه کانال واکنش داده است و باعث برگشت قیمت شده است.

کانال نزولی کوتاه مدت دلار
کانال نزولی کوتاه مدت دلار

همچنین در تایم فریم هفتگی در محدوده کف ابر کومو هستیم. دلار در هفته گذشته اقدام به نفوذ به این محدوده را داشته اما تا زمان ارائه این تحلیل این شکست تایید نشده است. در صورت شکست این محدوده ادامه اصلاح دلار را خواهیم داشت. اگر موفق به ورود مجدد به ابر کومو شویم احتمال حرکت صعودی و یا نوسان کوتاه را در محدوده ابر خواهیم داشت.

تحلیل دلار
تحلیل دلار

تذکر : این تحلیل در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام شده و کندل سبز رنگ آخر در تایم فریم هفتگی هنوز بسته نشده است.

حمایت ها و مقاومت های بلند مدت دلار در میان مدت و بلند مدت

قیمت دلار در چند ماه اخیر بین دو محدوده ۲۰۰۰۰ هزار تومان و ۲۶۰۰۰ تومان در حال نوسان بوده است. حمایت ها و مقاومت های مهمی را نیز در همین محدوده ها داریم. محدوده ۲۰۲۰۰ الی ۲۰۶۰۰ تومان حمایت های مهم دلار ، و محدوده ۲۵۴۰۰ الی ۲۶۲۰۰ نیز محدوده مهم مقاومتی دلار در میان مدت می باشند.

محدوده مهم مقاومتی دلار
محدوده مهم مقاومتی دلار

دلار در محدوده این باکس قیمتی در حال نوسان می باشد و از هر طرف بالا یا پایین که بشکند، روند خود را در همان جهت ادامه خواهد داد. در صورتی که از بالا شکسته شود اولین مقاومت مهم دلار همان سقف قبلی دلار در محدوده ۳۲۰۰۰ تومان خواهد بود.

محدوده مهم مقاومتی دلار

حمایت های مهم دلار (میان مدت )

همانطور که گفتیم محدوده ۲۰۲۰۰ الی ۲۰۶۰۰ تومان، اولین محدوده مهم حمایتی دلار می باشد. در صورت شکست این محدوده حمایت های بعدی دلار ۱۹۰۰۰ تومان و ۱۷۰۰۰ تومان خواهند بود. ایستگاه بعدی دلار هم بعد از شکست ۱۷۰۰۰ تومان محدوده ۱۴۱۰۰ الی ۱۴۵۰۰ تومان خواهد بود.

تمامی این موارد در تایم فریم هفتگی می باشد.

تحلیل دلار در کوتاه مدت

در تایم فریم روزانه ، روند دلار در یک ماه گذشته نزولی بوده است که با رسیدن به حمایت ۲۰۶۰۰ تومان شاهد واکنش مثبت دلار بودیم.

تحلیل دلار - روند کوتاه مدت دلار
تحلیل روند کوتاه مدت دلار

همچنین دلار کف ابر صعودی را شکست داده و در حال حاظر زیر ابر نزولی ایچی موکو معامله می شود.

دلار بعد از رسیدن به حمایت ۲۰۶۰۰ واکنش مثبت داشته است. این سناریو محتمل است که بخواهد مجدد در محدوده ۲۰۰۰۰ الی ۲۶۰۰۰ تومان نوسان داشته باشد.

مقاومت های کوتاه مدت دلار

محدوده ۲۱۶۰۰ الی ۲۲۵۰۰ اولین مقاومت دلار در کوتاه مدت می باشد. مقاومت بعدی دلار نیز ۲۳۱۵۰ تومان می باشد.

تحلیل دلار
تحلیل دلار

در صورتی که دلار بتواند این مقاومت ها را رد کند برای رسیدن به هدف ۲۶۰۰۰ تومان باید از محدوده مقاومتی ۲۴۵۰۰ الی ۲۵۰۰۰ تومان نیز بگذرد.

تحلیل دلار
تحلیل دلار

روند کوتاه مدت دلار

تا زمانی که حمایت دلار در ۲۰۶۰۰ تومان و مقاومت ۲۶۰۰۰ تومان شکسته نشود ، انتظار داریم دلار مجدد در بین این محدوده های کوتاه مدت خود حرکت نوسانی و رنج را داشته باشد.

تحلیل روند دلار
تحلیل روند دلار

در صورتی که این تحلیل اعتبار خود را از دست بدهد یا محدوده های مهم اعلام شده شکسته شوند؛ تحلیل دلار بروزرسانی خواهد شد.

آپدیت تحلیل دلار در ۲۲ تیر ۱۴۰۰

در ادامه تحلیل گذشته، همانطور که میبینید دلار توانست مجدد وارد ابر کومو شود و طبق انتظارمان یک حرکت صعودی در محدوده ابرکومو از خود نشان داد. همچنین شاهد کراس صعودی تنکانسن و کیجونسن نیز در سیستم معاملاتی ایچی موکو نیز می باشیم. با این وجود مادامی که مقاومت ۲۶۰۰۰ تومان شکسته نشود انتظار صعود قیمت دلار را نخواهیم داشت.

تحلیل دلار
تحلیل دلار

دلار در واکنش مثبتی که در کف کانال صعودی از خود نشان داده حرکت صعودی را آغاز کرده است. هم اکنون با رسیدن به محدوده مقاومتی ۲۴۵۰۰ الی ۲۵۰۰۰ تومان با ضعف در روند روبه رو شده است.

تحلیل تکنیکال دلار
تحلیل تکنیکال دلار

محدوده مقاومتی ۲۴۵۰۰ الی ۲۵۰۰۰ تومان تا کنون مانع رسیدن دلار به مقاومت اصلی ۲۶۲۰۰ و ناحیه خط میانی کانال صعودی شده است. در صورتی که دلار نتواند از این محدوده عبور موفقی را داشته باشد انتظار کاهش قیمت دلار را نیز خواهیم داشت.

روند دلار در میان مدت

همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودیم تا زمانی که حمایت دلار در ۲۰۶۰۰ تومان و مقاومت ۲۶۰۰۰ تومان شکسته نشود انتظار داریم دلار در همین بازه نوسان داشته باشد. محدوده ۲۰۳۸۰ الی ۲۰۶۰۰ کف معتبر دلار را تشکیل داده اند و مهم ترین حمایت میان مدت دلار در این ناحیه قرار دارد. همچنین ناحیه ۲۵۹۰۰ الی ۲۶۲۰۰ مقاومت مهم دلار در بلند مدت می باشد.

 

تحلیل دلار
تحلیل دلار

دلار در ناحیه مقاومت ۲۴۵۰۰ الی ۲۵۰۰۰ قرار دارد، اگر بتواند این ناحیه را شکست دهد درگیر مقاومت ناحیه ۲۵۹۰۰ الی ۲۶۲۰۰ خواهد شد. اما اگر این ناحیه شکسته شود انتظار رشد دلار را تا اهداف بعدی در ۲۸۵۰۰ و ناحیه ۳۱۴۰۰ الی ۳۱۷۰۰ را خواهیم داشت. هر دوی این اهداف جز مقاومت های مهم تایم فریم هفتگی دلار می باشند.

در صورتی که دلار نتواند از مقاومت ۲۵۰۰۰ تومان بگذرد؛ ناحیه ۲۲۶۰۰ الی ۲۳۳۰۰ حمایت اول و ناحیه ۲۰۳۸۰ الی ۲۰۶۰۰ حمایت بعدی دلارمیباشد.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up