تحلیل دلار (تتر) آیا دلار باز هم ۶۰ هزار تومان میشود؟

تحلیل دلار (تتر) آیا دلار باز هم ۶۰ هزار تومان میشود؟

کارگزاری فارابی

تحلیل تکنیکال دلار / تتر

تحلیل زیر بر روی نمودار تتر در تایم فریم روزانه که نزدیک ترین نموداری هست که جهت تحلیل تکنیکال دلار در دسترس است انجام شده است.

دلار در یک ساختار مثلث شکل در حال نوسان میباشد که از نظر زمانی میتوان انتظار داشت که به زودی از این مثلث رهایی یابد. البته در صورتی که این ساختار از پایین شکسته شود ناحیه حمایتی ۴۳۴۰۰ الی ۴۴۸۰۰ تومان را خواهد داشت.

تحلیل دلار

همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکنید واگرایی اخیر RSI موجب ایجاد یک حرکت کوتاه صعودی تا نزدیکی سقف مثلث شده اما تا این لحظه نتوانسته از آن عبور کند. همانگونه که از خط روند rsi  نیز نتوانسته عبور کند.

تحلیل تتر
همچنین این واگرایی در اندیکاتور مکدی MACD نیز مشهود میباشد.
تحلیل تکنیکال دلار

آیا دلار باز هم ۶۰ هزار تومان میشود؟

همانطور که در ابتدای تحلیل عرض شد دلار در یک مثلث به زیبایی در حال نوسان میباشد و باید دید قصد دارد که از کدام ناحیه شکسته شود.

در صورتی که تتر این مثلث را از ضلع بالایی بشکند متاسفانه میتوان انتظار داشت که مجدد به سمت قله قبلی حرکت کند و حتی ناحیه ۶۵۰۰۰ تومان را نیز مورد هدف قرار دهد.

تتر و دلار

سطح ۵۱۷۵۰ و محدوده ۵۳۷۰۰ الی ۵۴۴۰۰ تومان هم مقاومت های کوتاه مدتی هستند که سر راه دلار قرار دارند که میتوانند مانع رشد یا حرکات نوسانی دلار شوند.

اهداف دلار

با تذکر این نکته که دلار بازار مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست،امیدواریم از این مقاله استفاده مناسب را داشته باشید.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up