تحلیل تکنیکال سکه طرح جدید-۷ آذر ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال سکه طرح جدید-۷ آذر ۱۴۰۱

کارگزاری فارابی

تحلیل سکه طرح جدید

همانطور که در نمودار سکه مشخص است؛ در روزهای گذشته سکه مجددا به سمت سقف تاریخی خود حمله کرده و قصد شکست آن را نیز داشته است و قیمت های جدیدی را نیز در این روزها به ثبت رسانده است. با نگاه کلاسیک به نمودار سکه احتمال پولبک به سقف قبلی در محدوده ۱۶۱۵۰۰۰۰ تا حوالی ۱۶۵۰۰۰۰۰ ؛ و ادامه رشد بعد از تبدیل سطح مقاومتی به حمایت یکی از محتمل ترین سناریوهای های حرکت صعودی سکه میباشد که میتواند اهداف ۱۸۵۷۰۰۰۰ تا ۱۹۳۵۰۰۰۰ را نیز دنبال کند.

سکه طرح جدید
سکه

اما با نگاهی دیگر به نمودار سکه میبینیم که چارت به مقاومت چنگال اندروز رسیده است. از طرفی پتانسیل تشکیل واگرایی منفی و ادامه دار بودن اصلاح نیز وجود دارد. بنابراین احتمال واکنش منفی در روند سکه با رسیدن با ناحیه مقاومتی چنگال در قیمت های ۱۷۳۰۰۰۰۰ الی ۱۷۶۰۰۰۰۰ وجود دارد. در صورت واکنش منفی در این ناحیه حمایت اول بازار سقف قبلی سکه و ناحیه ۵۰ درصد چنگال خواهد بود. در صورت شکست این ناحیه خط میانی چنگال حمایت بعدی سکه طرح جدید میباشد.

تحلیل سکه
سکه طلاحمایت بعدی سکه نیز میتواند ناحیه کف چنگال و محدوده حمایتی ۱۳۴۰۰۰۰۰ الی ‍۱۴۰۰۰۰۰۰ باشد که اگر بازار قصد تاچ این ناحیه را داشته باشد انتظار میرود کمی با تاخیر و با اصلاح زمانی-قیمتی به این ناحیه برسد.

نمودار سکه را بررسی کردیم و محدوده های مهم قیمتی را در تایم فریم روزانه شناسایی کردیم. با وجود حباب مثبت سکه؛ انتظارات منفی ما در مورد روند اصلاحی سکه وزن بیشتری پیدا میکند تا این فاصله زیاد حباب سکه تخلیه شود. اما در صورتی که حباب سکه بخواهد با رشد دلار جبران شود تحرکات مثبت در سکه نیز دور از انتظار نیست.

سلب مسئولیت:

محتوای سایت آموزش بورس جنبه آموزشی دارد و صرفا نظر شخصی نویسنده می باشد. سایت آموزش بورس هیچ مسئولیتی را در قبال سود یا ضرر احتمالی کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و تحلیل های موجود بر عهده کاربر می باشد.

تحلیلگر : ابوالفضل بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up